Naturagen Collagen Gurme Artık Mutfaklarda

Writer: NYX Magazine

Date: 12/06/2021

PAYLAŞ

Naturagen Kolajen, sağlıklı beslenmek isteyenlere özel geliştirdiği yeni gurme ürününü Çağla Şikel ve Ar-Ge ve Ürün Müdürü Özge Calay Kurt ile birlikte tanıttı.

Vücudumuza aldığımız gıdalar hem zihinsel hem de fiziksel sağlığımızı etkiliyor. Özellikle düzensiz ve sağlıksız beslenme vücut direncini azaltıyor, hastalıkların oluşum riskini arttırıyor. Günümüzde cilt sağlığı, eklem hastalıklarından korunma, güçlü saç ve tırnaklar için vücudun protein kaynağı olan kolajen zengini beslenme giderek önem kazanıyor. Naturagen Kolajen ailesinin yeni üyesi Naturagen Collagen Gurme,  pişirmeye uygun toz yapısıyla mutfakta farklı tarifler yaratarak yeni bir tüketim alışkanlığı kazandırmaya hazırlanıyor.

Yiyecek ve içeceklerin besin değerini arttırıyor

Yüzde yüz saf kolajen içeren Naturagen Collagen Gurme, tercihe göre yemeklere pişirme esnasında katılabildiği gibi sonradan eklenerek de tüketilebiliyor. Besin değerini artıran Naturagen Collagen Gurme aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan kolajen desteğini de sağlıyor. Yiyecek, içecek, tatlı, süt ürünleri, hamur işi, çorba ve salatalara eklenerek günlük beslenme rutinine kolayca dahil edilebiliyor. Kolajen alımını kolaylaştıran Naturagen Collagen Gurme şeker, koku ve gluten içermiyor.

“Naturagen Collagen Gurme sofraların vazgeçilmezi olacak”

Bugüne kadar farklı form ve aromalarda ürettikleri kolajen ile kullanıcılarına doğal ve zengin bir içerik sunduklarını belirten Ar-Ge ve Ürün Müdürü Özge Calay Kurt: “Ar-Ge çalışmalarımız sonucu ısıl işleme uygun yüzde yüz kolajen içeren yeni ürünümüz Naturagen Collagen Gurme’yi sizlerle buluşturmaktan mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Her geçen gün geliştirdiğimiz ürün gamımıza mutfaklarda yeni bir tüketim alışkanlığı getirecek olan Naturagen Collagen Gurme’yi de ekledik. Kolajeni alışık olduğumuz tablet veya şurup formlarından bir adım öteye götürerek sofralara taşıdık. Bir gıda bileşeni olarak sunduğumuz Naturagen Collagen Gurme’nin pratik kullanımı sayesinde sofraların vazgeçilmezi olacağına inanıyoruz” dedi.

Naturagen Kolajen markasının yüzü olan Çağla Şıkel ise mutfaklara hitap eden yeni ürün Naturagen Collagen Gurme ile ilgili şunları söyledi: “Pandemiyle birlikte evde ve mutfaklarda daha fazla zaman geçirir olduk. Özellikle çalışanlar mutfakta pratik, kolay ve sağlıklı yemekler hazırlamak istiyor. Öğle yemeğinizi çorba ve salata ile yapacaksanız içerisine Naturagen Collagen Gurme eklemeniz yeterli. Böylece yiyeceklerinizin besin değerlerini arttırırken günlük kolajen ihtiyacınızı da karşılamanızı sağlıyor.”

Naturagen Collagen Gurme ile rengarenk ev yapımı labne topları tarifi

*Hazırlama süresi: 25 Dakika

Malzemeler;

-500 gram lor peyniri

-150 gram tuzsuz tereyağ

-10 gram Naturagen Collagen Gurme

Üzeri için;

– Susam

– Çok ince kıyılmış dereotu

– Çok ince kıyılmış maydanoz

– Haşhaş

– Çörekotu

– Kişniş

– Sumak

– Kuru lavanta tanecikleri

– Kuru gül yaprağı

– Dövülmüş ceviz

– Dövülmüş badem

– Dövülmüş fındık

Hazırlanışı;

– Lor peynirini, tereyağını ve Naturagen Collagen Gurme’yi öğütücüden geçirin. İyice homojen bir hale      gelmesini sağlayın.  

– Lable peyniriniz hazır. 

– İstediğiniz büyüklükte toplar yapın. Eldiven yardımı ile elinizde yuvarlayarak yapabilirsiniz.

-Yapışmaması için avucunuza zeyinyağı damlatabilirsiniz.         

– Maydanoz ve dereotunu çok ince doğrayın.     

-Kuru lavantayı elinizde ufalayın.           

-Gül yapraklarını ufalayın.         

-Her malzemeyi küçük ayrı kaplara alın. 

-Labne toplarını, her bir malzeme içinde yuvarlayarak üzerlerinin kaplanmasını sağlayın.            

-Otların ve baharatların daha kolay ve bolca yapışması için topcukları çok az zeytinyağ ile yağlayabilirsiniz.           

-Peyniri taze gevrek ekmek veya kraker ile servis edin.  

-Topları peynir veya meze tabağının parçası olarak veya salatanın üzerinde de  

servis edebilirsiniz. 

Afiyet olsun.

PAYLAŞ