Origins x Live to Bloom 3 Beden Yoga Serisi

Writer: NYX Magazine

Date: 19/06/2022

PAYLAŞ

Gücünü doğadan alan cilt bakım markası Origins, wellness platformu Live to Bloom ile bir araya gelerek “Origins x Live to Bloom 3 Beden Yoga Serisi” ile kendi doğamızla buluşmak üzere Hilton Istanbul Bosphorus’ta bir keşif yolculuğuna çıkıyor. 

Gücünü doğadan alan cilt bakım markası Origins, her sene global ve lokal aktivasyonları ile sadece cilde değil ruhunuza ve gezegenimize iyi gelme felsefesini de sahipleniyor. Bunun için tüm duyuları harekete geçiren, içinizdeki enerjiyi açığa çıkaran projelere imza atıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de, kendimizi geliştirme yolculuğunda farkındalık yaratmak, bilgilendirmek ve ilham vermek amacıyla kurulan Live To Bloom ile Origins bir araya geliyor. Katılımcıları, alanında uzman 3 eğitmen ile bir araya getirerek keşfetmeye, kendine yeniden bağlanmaya, bedene ihtiyacı olanı geri verebilmeye ve doğanın dengesine uyumlanabilmeye davet eden Origins, Live to Bloom iş birliğinde ve Hilton Bosphorus Istanbul’un co-sponsorluğunda yemyeşil bir doğanın içinde 3 güne yayılan bir yoga serisi sunuyor. 

3 hafta boyunca haftada 1 gün olacak şekilde gerçekleşecek yoga serilerinin ilki olan Causal Body Flow seansı Zeyneb Uras’ın eğitmenliğinde 16 Haziran Perşembe günü Hilton Bosphorus Istanbul’da başladı. Etkinliğin ilk seansına katılan isimler arasında Zeynep Aleyna Şen, Melis Ketenci, Derev Clara Kösedağ yer aldı. 

23 Haziran Perşembe günü Hilton Bosphorus Istanbul’da 18:30’da Tuğçe İnam eğitmenliğinde Physical Body Flow, 27 Haziran Pazartesi günü ise yine Hilton Bosphorus Istanbul’da Meltem Fakabasmaz eğitmenliğinde Astral Body Flow seansları gerçekleşecek.

Yoga ile Beden Farkındalığı

Yoga felsefesi 3 bedenden bahseder; fiziksel, astral ve nedensel. Her bedenin kendine özgü bir titreşimi ve enerjisi olsa da yaşam, üçünün daimi iletişimi ve dengesinden doğar. Yoga ve Mindfulness öğretileri de üç bedendeki dengeyi yeniden sağlamak, bizi kendi doğamızla buluşturmak için yol gösterirler. #EnerjiDogandaVar mottosu ile Origins bu sefer odağına insan doğasını, yaşam gücünü ve yoganın kadim öğretilerini alıyor. 

Causal Body Flow – Zeyneb Uras (16 Haziran Perşembe)

Çoğu zaman varlığını unuttuğumuz nedensel bedenimiz bizi daha büyük benliğimiz ile bağlar. Zeyneb Uras ile nedensel bedeni aktive etmeyi amaçlayan yoga akışını rehberli meditasyon takip ediyor. Beden, ruh ve zihin arasındaki bağ yeniden kuruluyor. 

Physical Body Flow – Tuğçe İnam (23 Haziran Perşembe)

Benliğimizin somut yansıması; kaslarımız, kemiklerimiz, hücrelerimiz fiziksel bedeni oluşturur ve fiziksel benliği dengelemeyi; eksikliğinde aktive etmeyi ve fazlasını yatıştırmayı sağlayan yoga akışı Tuğçe İnam’ın eğitmenliğinde enerjik bir Vinyasa akışı ile birleşiyor. 

Astral Body – Meltem Fakabasmaz (27 Haziran Pazartesi)

Duyularımızla ilgili olan astral beden hayatın soyut yanlarını deneyimlememizi sağlar, nedensel beden ile fiziksel beden arasındaki iletişimi kurar. Meltem Fakabasmaz astral bedeni aktive etmeyi amaçlayan bir yoga akışını takip eden bir nefes pratiğiyle birleştirerek duyularımızı harekete geçiriyor. 

PAYLAŞ