Özlem Süer’in 2021 Gelinlik Tasarımları Yalın, Retro ve İhtişamlı

Writer: NYX Magazine

Date: 25/03/2021

PAYLAŞ

Moda ve tasarım serüveninde 30 yılı geride bırakan Özlem Süer, 2021 İlkbahar – Yaz gelinlik koleksiyonunu ‘sürrealist masal’ konseptli bir fotoğraf çekimi ile tanıttı.

Özlem Süer post-pandemik döneme yönelik gelinlik öngörülerini anlatırken bu dönemi ertelenen zamanların yaşama yeni felsefeler kattığı ve beklentilerin daha da yükseldiği bir dönem olarak tanımladı. Süer “Gelinlikleri tasarlarken duygularımıza daha da yoğunlaştık. Romantizm bizim için çok başka hisler taşıyor. Artık romantizm ertelediğimiz değil öncelediğimiz bir his. 2021 yılı daha çok ritüelin gerçekleşeceği, daha çok alternatif gelinlikleri göreceğimiz bir yıl. Bu yıl daha çağdaş yaklaşımlarda strüktiv mimari ilhamlardan yalınlaşarak gelenler ile daha retro ve ihtişamlı gelinlikler göreceğiz: Contemporary Boho, retro, masalsı gelinler” dedi.

Koleksiyona Kol Detayları Damga Vuruyor

Koleksiyonda farklı kol detaylı, Retro çan kollu veya büyük kabarık (puffy) kollu gelinliklerin yer aldığını belirten Süer sözlerine şöyle devam etti: “Oyuncaklı ışıltılardan, pastel siluetlere, statement kollardan fiyonklara kadar pek çok ikonik trend hayatımızda olacak. Renk tonlarında ise beyaz saltanatını yer yer bebek pembesi, pudra ve mavi tonlarına bırakacak. Üst üste inci tonlamalarıyla hafif pastelsi yaklaşımlarla katlı tüller, çok özel inci tonlamalarıyla işcilikli, farklı sırt detayları ile uzanan kuyruk etkileri gelinleri ardından izlenmeye değer kılacak başka bir zarafet olarak ortaya çıkacak.”

Büyüleyici ve Alışılmadık Formlar

Süer yeni koleksiyonunda alışık olmadığımız sırt detaylarının düğmeler ve dev fiyonklarla sergilendiğini vurguladı. “Her zamankinden daha uzun etekler özlenen ihtişama verilen bir selam gibi” diyen Süer, koleksiyonda dantelin de modern yorumlarıyla daha çok görüleceğini paylaştı. Süer: “Pelerin ve kaftan gibi extravaganza etkiler taşıyan gelinlik tamamlayıcıları da 2021 yılının karakteristik detaylarından olacak. Karantinada sıkılan ruhlarımızın içindeki parti kızının yansıtacağı ışıltılar göz alacak. Kol ve omuz detaylarında olduğu gibi yaka ve boyunda da heykelsi, alışılmadık formlar zarafeti gözler önüne serecek. Tüm bu ihtişam ve karakteristikliğe ek olarak süper şık ve yalın ikili takımlar ile nikah elbiseleri de yılın trendleri arasında kendine yer bulacak” dedi.

PAYLAŞ