Robert De Niro: İstanbul’da Olmak Heyecan Verici

Writer: NYX Magazine

Date: 27/06/2022

PAYLAŞ

Nobu Geleneksel Sake Seremonisi Robert De Niro’nun katılımıyla gerçekleşti

Ünlü oyuncu Robert De Niro’nun da ortağı olduğu ve adını dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa’dan alan Nobu restoran zincirinin önemli temsilcilerinden Nobu Istanbul önceki gün önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Nobu’nun ortakları aktör Robert De Niro, şef Nobu Matsuhisa, yapımcı Meir Teper ve Nobu CEO’su Fumihiro Tahara Türkiye’ye geldi. Ünlü isimler Nobu’nun Türkiye ortağı Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Süzer ile birlikte önce basının karşısına çıktı ardından Nobu’ya özel sake seremonisini gerçekleştirdi. 

New York’tan dünyaya yayılan efsanevi Nobu Restaurant’ın ortakları aktör Robert De Niro, şef Nobu Matsuhisa, yapımcı Meir Teper ve Nobu’nun CEO’su Fumihiro Tahara ilk kez Türkiye’ye geldi. The Ritz-Carlton, Istanbul içerisinde bulunan Nobu İstanbul’da sake seremonisine katılan ortaklar, seremoni öncesinde bir basın toplantısında buluştu. 

Nobu’nun Türkiye ortağı Baran Süzer’in konuşmasıyla başlayan basın toplantısında ünlü iş insanı, “Süzer Grubu olarak bugüne kadar iş hayatında yaptığımız yatırımlar arasında Nobu çok özel bir yere sahip. Öncelikle, bir gastronomi yıldızını Türkiye’ye getirmiş olmak çok önemli. Özellikle de pandemi nedeniyle tüm dünyada turizm yatırımlarının yavaşladığı bir dönemde, bu yatırımı gerçekleştirmek hem Türkiye’nin turizm potansiyeline hem de Nobu’nun ortaya koyduğu değere olan inancımızdan kaynaklanıyor.  Nobu İstanbul’un açılışının üzerinden bir yıl bile geçmeden, haziran ayının başında Nobu Bodrum’u açtık. Kendi alanlarında dünya yıldızı olmuş Robert De Niro, Şef Nobu Matsuhisa ve Meir Teper’in bize inanması, arkamızda durması büyük bir onur.” dedi.

Robert De Niro: İstanbul’da olmak heyecan verici

Restoranın ortaklarından Robert De Niro, Türk basınından büyük ilgi gördü. İstanbul’a ikinci gelişi olduğunu söyleyen De Niro, “Daha önce de İstanbul’da bulunmuştum. Ama bir kez daha burada olmak heyecan verici. Bizi ağırladığınız için çok teşekkürler. Nobu İstanbul ve Bodrum’un müthiş bir başarı sağlayacağını düşünüyorum.” diye konuştu. Gazetecilerin yemek yemek ve yemek yapmakla ilgili sorusunu yanıtlayan Robert De Niro, “Ben yemeği severim. Yemek herkesi bir araya getiren muhteşem bir kavuşturucudur, filmler de benzer bir rol üstlenir. Türkiye’de yediğim çok güzel yemekleri hatırlıyorum. Turistik yerlerden birinde, çok güzel bir şey yemiştim, deniz kenarında bir yerdi. Kapalıçarşı Sultanahmet muhteşem bir yerdi. Küçük yerlerde sokak yemeklerini tattım. Nobu restoranlarında çalışan muhteşem şeflerimiz var. Bu işe girdiğiniz zaman, ekibin ailenizin bir parçası haline gelmesi ve çalıştığınız şeflerle aile gibi hissetmek çok önemli. Bir kez daha söylemek isterim, çok şanslı hissediyorum kendimi, muhteşem bir ekibe sahibim. Nobu (Matsuhisa) işinin en iyisi ve onun sayesinde Nobu Restaurantları bu kadar başarılı” dedi. 

Gazetecilerin İstanbul’da bir film yapmak konusundaki sorusunu yanıtlayan ünlü aktör, “Şimdilik böyle bir planım yok ama tabii bu şehirde film yapmak müthiş olur önce bir senaryo lazım o da kolay değil. İstanbul’un coğrafi konumu müthiş; Asya ile Avrupa’yı, doğuyu batıyı bağlayan bir konumu var. İstanbul’da çekilen pek çok ilginç film oldu. Burada anlatılması gereken çok hikaye var, bu şehrin hikayesini bir filmde yansıtmak gerek.” dedi. 

Dünyanın her yerinde ilgi odağı olan Şef Nobu Matsuhisa basın toplantısının da en dikkati çeken isimleri arasındaydı. Matsuhisa, “Bu İstanbul’a üçüncü gelişim. Yemek yapmayı ve insanları mutlu etmeyi çok seviyorum” dedi. İstanbul’dan önce Nobu Bodrum’a giden ünlü şef, “Bodrum’daydık, çok güzel ortaklarım var, onlarla çalıştığım için çok mutluyum. Hayatım dünyanın dört bir yanını gezerek geçiyor. Gittiğim her yerde yeni yemekler deneyimliyorum ama tabii ki en çok Japon yemeklerini seviyorum.” diyerek deneyimlerini aktardı. 

Meir Teper “Burada olmaktan çok memnunum. İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri pek çok kez burada bulundum ama nihayet bir partner bulduk ve bu partner ailemizin yeni üyesi haline geldi.” dedi. 

Nobu CEO’su Fumihiro Tahara, “Programları uydurup gelmemiz biraz zaman aldı ama nihayet burada olduğumuz için çok mutluyuz” diyerek gazetecilere seslendi. 

Nobu ortakları toplantının ardından Nobu Istanbul’da gerçekleşen ve Türkiye’nin iş ve sanat çevresinden ünlü isimlerin davetli olduğu sake seremonisine katıldı. 

PAYLAŞ