Ru Bodrum Yeni Yüzüyle Açılıyor

Writer: NYX Magazine

Date: 11/05/2023

PAYLAŞ

Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nün içerisinde bulunan RU BODRUM tarihi ve sanatsal atmosferi ile misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Yenilenen menüsü ve sunumları ile Mayıs ayı içerisinde açılacak olan restoranın mutfak ekibinin başında ünlü şef Emre Çilek bulunuyor. 

Yüz yüze anlamını taşıyan “RU” ismi ile misafirlerini ağırlamaya hazırlanan mekan atmosferi ile önce gözlere, özel hazırlanmış gastronomik lezzetleri ile de damaklara hitap edecek. Bodrum’da lezzet, kusursuz hizmet ve mekan dekorasyonu olarak bu sezonun trendlerinden olacağa benzeyen mekan Yakaköy’de bulunan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nün içinde bulunuyor. 

Özenle hazırlanan menüde başlangıçlarda karamelize deniz tarağı, sriracha soslu kral yengeç tartar gibi iddialı lezzetler bulunurken salatalarda ise çıtır enginar salatası, hindistan cevizi paneli karides salatası gibi doyurucu ve hafif lezzetler de bulunuyor. 

Emre Çilek’in menüde bulunan ana yemekleri ise hem çeşitleri hem de pişirme teknikleri ile oldukça ilgi çekiyor. Bonfilesi sous vide tekniği ile pişen RU Kebap, paella, deniz mahsüllü gnocchi, tatlı olarak ise özel tasarımı ile açık baklava ve mevsim meyveleri ile tatlandırılan özel tarif sorbesi oldukça iddialı görünüyor.

PAYLAŞ