Runda x Erdem Akan Into The Woods

Writer: NYX Magazine

Date: 06/06/2023

PAYLAŞ

Doğanın gizem ve zarafetini zamansız hikayelere dönüştürerek çevre dostu tasarımlar yaratan Rúnda Jewelry, marka tarihinin ilk tasarımcı iş birliği ile çok özel bir koleksiyona imza attı.
Çağdaş fikirleri gelenekselle harmanlayan tasarımcı, küratör ve eğitmen Erdem Akan vizyonunu Rúnda’nın eşsiz el işçiliği ile bir araya getirerek yüzünü doğaya çeviren “Into The Woods” koleksiyonuna hazırladı.  

İnsanların yoğun şehir temposunda her an daha da uzaklaştığı doğayı günlük hayatın içinde konumlandırmanın yollarını arayan Akan, orman ziyaretlerinde topladığı ağaç dalı, yaprak, mantar, sukulent gibi parçalardan aldığı ilhamı özgün tasarım yaklaşımı ile buluşturuyor.

Erdem Akan, “Tarih boyunca takı, değerli olanın vücutta taşınmasını temsil etmiştir, değeri belirleyen ise az bulunmasıyla ilgili olmuştur. Şehirleşme ile gittikçe daha az yer ayırdığımız yeşil alanların ötesinde, gezegenimizin doğal kaynaklarının azalması yüzünden bugün en önemli değer, doğa! Ben de doğadan topladığım parçalarla hazırladığım koleksiyonda bu gerçeği vurgulamak istedim,” sözleriyle koleksiyonun ilhamını anlatıyor.
Rúnda’nın sürdürülebilirlik felsefesinden yola çıkarak doğadan organik ve amorfik doku ve formları yüzük, kolye, küpe, bileklik tasarımlarına geometrik bir tasarım diliyle yansıtıyor.

Birbiriyle konuşan, takım olarak da kullanılabilen ve ağırlıklı olarak kolye, küpe, yüzük ve bileklikten oluşan kadın parçalarının yanı sıra marka koleksiyonlarında ilk kez yer alan erkek tasarımları, Rúnda’nın eşsiz el işçiliğiyle karşınıza çıkıyor. Yaka iğnesi, kolye ve yüzükten oluşan koleksiyon erkeklerin stiline Rúnda dokunuşu katıyor.

Doğanın organik formlarını geometrik zincirler ve tasarım parçalarla birleştirerek zamansız 21 farklı parçaya imza atan Erdem Akan x Rúnda “Into the Woods” koleksiyonunun hikayesini stilinize taşıyacak tasarımları rundajewelry.com’da keşfetmeye davetlisiniz.

PAYLAŞ