Sağlıklı, Lezzetli ve Meksikalı!

Writer: NYX Magazine

Date: 09/02/2023

PAYLAŞ

Şehrin Meksikalısı Ranchero, soğuk havaların lezzetli dostu geleneksel çorbalarıyla damaklarda unutulmaz tatlar bırakırken, bağışıklığı da güçlendiriyor. Kremalı ve peynirli geleneksel Meksika fasulye çorbası Sopa de Frijol; içerisinde domates, totopos, krema ve peynir bulunan bir başka geleneksel lezzet Sopa de Tortilla; soğan, maydanoz, kişniş, totopos, avokado, ince kıyılmış marul ve turp ile servis edilen tavuk suyu çorbası Caldo de Pollo, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak.

Ranchero’nun özel baharat karışımlarıyla beraber yaklaşık dört saat kısık ateşte pişirilerek hazırlanan tavuk etinin, soğan, maydanoz, kişniş, totopos, avokado, ince kıyılmış marul ve turp ile servis edildiği Caldo de Pollo, içinde sağlık ve lezzet barındırıyor.

Geleneksel kremalı ve peynirli Meksika fasulye çorbası Sopa de Frijol ise mekanın en klasik lezzeti. Soğan, sarımsak ve kapya birlikte yağda kavrulduktan sonra içine daha önce haşlanmış fasulyeler atılıp, kereviz sapı, tavuk suyu, karabiber ve kimyon eklenerek hazırlanan çorba, soğuduktan sonra mikserde çekilerek servis ediliyor.

Yemeklerinde orjinal tariflerden ödün vermeyen Ranchero, mönüsündeki pek çok lezzetle birlikte servis edilen tortilla ekmeklerini, Meksika’dan özel olarak getirilen makinelerde günlük ve taze olarak hazırlıyor. Mekanın buğday ve mısır unundan üretilen tortillaları,  içerisinde domates, totopos, krema ve peynir bulunan bir başka geleneksel lezzet Sopa de Tortilla geleneksel Meksika çorbası Sopa de Tortilla’ya da eşlik ediyor.


Misafirlerini Türkçe karşılığı “gelenekleri kutla” anlamına gelen “Celebra La Tradicion” sloganıyla karşılayan Ranchero’nun birbirinden özel tariflerle hazırlanan çorbalarını denemek isteyenler, www.ranchero.com.tr adresinden rezervasyonlarını yaptırabilirler.

PAYLAŞ