Saksıhane Atölyeleri İle Hayal Ettiğiniz Bahçeyi Evinizde Oluşturun

Writer: NYX Magazine

Date: 24/10/2023

PAYLAŞ

Bahçesi olmayan ve doğayı sevenler için kurulan Saksıhane, hayalindeki bahçeyi evinde, ofisinde oluşturmak isteyenler için farklı atölyeler düzenliyor. Teraryum ve Kokedama Atölyeleri 28 Ekim’de Büyükdere’de Piu Art Cafe’de katılımcıları bekliyor. 

Her ay bitkisel tasarım, ekoloji, doğa ve sanat içerikli eğitimler veren Saksıhane, hayalindeki bahçeyi evinde, ofisinde oluşturmak isteyenler için farklı atölyeler düzenliyor. Konunun uzmanlarıyla verilen eğitimler Büyükdere’de, İstanbul boğazındaki sanatsal mekânda Piu Art Cafe’de gerçekleşiyor.

Katılımcılar, Saksıhane atölyesinde bitkisel tasarım teknikleri ile minik bir bahçe/bir ekosistem tasarlayacak ve sevdikleri bitkilere bakmayı öğrenecek. 28 Ekim’de saat 11.00-12.30 arasında terrarium ve saat 13.30-15.00 arasında kokedama olmak üzere 2 etkinlik yapılacak.

Güzel müzikler ve kahve eşliğinde bahçe tasarımı hakkında bilgiler verileceği, toprağa ve bitkilere dokunulacağı yaklaşık 2 saat sürecek atölyenin sonunda katılımcılar terrarium tasarlamış olacak. Atölyede katılımcılar terrarium ve bitki tasarımı hakkında teknik bilgi alacak ve uygulama yapılacak.

Yosun topu, bitki yetiştirme tekniği olan Kokedama atölyesinde ise katılımcılar, Japon tasarım tekniğiyle bitki dikimini öğrenip, toprağa ve bitkilere dokunacak. Kullanılan malzemeler eğitim ücretine dahil olurken Piu Art Cafe’nin lezzetli kahveleri atölyeye eşlik edecek.

Atölyelerde tasarımlar oluşturulurken bozulmamış bir doğa parçasından ilam alınırken doğadan ve değişik coğrafyadan gelen bitki, toprak ve taşlarla keşfe çıkılıyor.

PAYLAŞ