Simone Rocha x H&M İş Birliği Koleksiyonu

Writer: NYX Magazine

Date: 25/03/2021

PAYLAŞ

Koleksiyon tasarımsal olarak, 10 yıllık bir dönemin karışımından – Rocha’nın önsezilerinin ve imza parçalarının yeniden doğumundan oluşuyor. İrlanda’ya, Hong Kong’a, dokuya, şekile, dokunsallığa, tarihe, aileye, yakınlığa ve neşeye bir övgü niteliğinde.

Ailenin tüm bireylerinin gardıroplarını kapsayan bir koleksiyon bu, Rocha ilk defa imzası niteliğinde olan kadın giyimin yanı sıra erkek ve çocuk giyimi dallarında da koleksiyon tasarladı. Kadınlar için; pembeden, ekoseden ve klasik niteliğinde olan siyahtan tül elbiseler bulunuyor. Bunların yanı sıra kendinden dokuma detaylı fil coupé kumaştan karpuz kollu, çiçekli elbise ve organik pamuktan tasarlanmış, iğne oyası detayları olan günlük elbiseler de var.

Dış giyimde, Rocha’nın koleksiyonlarının da imzası niteliğinde olan trençkotlar ve pembe renkte, pırıltılı ekose kumaştan bir manto bulunuyor. Önlük askılı üstler ve tülden elbiseler; üste oturan elbiseler, ekoseli pantolon ya da kısa ve dökümlü elbiseler gibi diğer parçalarla katman olarak kullanılacak nitelikte. Yakasında inci işlemeleri bulunan iri örmeden trikolar ve yün hırkalar hepsini tamamlıyor. Heryerde klasik Rocha detayları bulunuyor; özel simler, pırıltılı işleme ve süslemeler, çiçek desenleri, fırfırlar, dairesel kesikler ve ince bellerden aşağıya dökülen uzun etekler. Bu; her güne uygun olabilecek, yumuşak kapüşonlu üstler, eşofman altları ve incilerle bezenmiş tişörtlerin  de bulunabileceği kapsayıcı bir koleksiyon. Kadın koleksiyonunun büyük çoğunluğu 34-46 bedenlerinde satın alınabilecek.

Rocha uzun zamandır oran-orantılarla, silüetlerle oynuyor ve Rocha’nın yaptığı ilk çocuk gyim koleksiyonunda da şık gömlekler ve fırfırlı elbiseler gibi klasik tasarımlarının minyatür versiyonları bulunuyor. Selanik örgüsünden kalp şeklinde inci düğmeli kazak, yumuşacık eşofman altları ve sweatshirtlere ek olarak pembe çiçek desenli geri dönüştürülmüş polyesterden boydan boya düğmeli kabarık bir mont da bulunuyor. Tüm koleksiyonda göze çarpan ekose deseni burada da işçi tulumunda karşımıza yeniden çıkıyor. Çocuk koleksiyonunun büyük çoğunluğu 2-8 yaş aralığında satın alınabilecek.

PAYLAŞ