Sıradışı Bir Ailenin Karanlık ve Sırlarla Dolu Hikayesi

Writer: NYX Magazine

Date: 10/08/2023

PAYLAŞ

Ayrıntı Yayınları, Fransa’nın önde gelen yazarlarından Philippe Djian’ın karanlık dünyasından, başına buyruk ve sürprizlerle dolu kaleminden çıkan, hiç de sıradan olmayan bir ailenin hikâyesini anlatan İnsafsızlar adlı romanını edebiyatseverlerle buluşturdu! İnsafsızlar’da insan duygularının sefilliğini ve düşüncelerinin bencilliğini yalın bir dille anlatan Djian, karakterlerin iç dünyalarını takip ederken okurların kendilerini sorgulamasına da neden oluyor.

Akıcı üslubu ve sürprizli hikâyeleriyle çok sevilen Philippe Djian imzalı İnsafsızlar, Ayrıntı Yayınları’nın Yeraltı Edebiyatı Dizisi’nde yazarın diğer eserlerinin yanında yerini aldı.

Diana eşini kaybettiğinden beri, eşinin kardeşi Marc’la yaşamaktadır. Marc her anlamda onun üzerine titrer ve ikili yaslarını beraber atlatmaya çalışırlar. Ancak fırtınalı bir akşamın sabahında Marc sahilde kıyıya vuran üç paket uyuşturucu bulunca, Diana’nın abisi Joël’in yardımıyla bunları satmaya karar verir ve her şey bir anda değişir. Sıkıntılar peş peşe gelir, arkadaşlıklar bozulur, aşk ölüme karışır ve bu karmaşanın ortasında yeni duygular ortaya çıkar. Kimsenin kimseye güvenemediği, herkesin hem psikolojik hem sosyal anlamda hayatta kalma ve sevgiye tutunma savaşı verdiği bir dünyada geçer olaylar. Romanın kahramanlarıysa adaletin olmadığı bir dünyada hâlâ büyüyememiş milyonlarca insan gibi insafsızlar…

Gökçe Yavaş’ın Fransızcadan dilimize çevirdiği İnsafsızlar, raflarda ve internet satış sitelerinde!

PAYLAŞ