Somer Şef’ten Bahara Özel Tatlı Tarifi

Writer: NYX Magazine

Date: 18/04/2023

PAYLAŞ

Şef Somer Sivrioğlu, bahar ayına özel, klasik tatlılardan farklı, görüntüsü ve tadıyla cezbeden Pavlova tarifini paylaştı. Dışı çıtır içi yumuşacık meyveli beze tatlısı Pavlova, air fry teknolojisine sahip hava fritözleriyle yapımı son derece kolay ve çok az yağ kullanılması sebebiyle de son derece hafif bir tatlı.

Türk mutfağının yetenekli şefi Somer Sivrioğlu, 70 yılı aşkın tecrübesiyle mutfakta harikalar yaratan İngiliz menşeli Russell Hobbs ile mutfağa girdi ve bahar sofraları için farklı ve hafif bir tat Pavlova’yı air fry teknolojisine sahip çoklu pişirici ile yaptı. Klasik yöntemlerle ve fırınlarla yapması oldukça zor olan ve uzun süren Pavlova tatlısını, 7 farklı pişirme özelliği bulunan Russell Hobbs SatisFry Air & Grill Multi Cooker ile yapmak son derece kolay ve hızlı. Diğer fırınların aksine eşit pişirme ve çok yönlü kızartma yapabilmek için üstten ve alttan 260°C’ye kadar hava sıcaklığını sirküle etme özelliğine sahip Russell Hobbs SatisFry, böylece en zorlu tariflerin bile zahmetsizce yapılmasını sağlıyor.

Pavlova tatlısında kullanılan malzemeler:

90 gr yumurta beyazı

180 gr pudra şekeri

4 gr sirke

1 tutam tuz

15 gr nişasta

Pastacı kreması için,

Süt 1 lt

Şeker 100 gr

Tereyağ 40 gr

Yumurta sarısı 6 adet

Un 90 gr

Süslemek için,

Çilek

Yaban mersini

Taze nane yaprağı

Hazırlanışı

Yumurta beyazı şeker, tuz ve sirke ile çırpın. Nişasta eklenip spatula ile karıştırın. Pastacı kreması için de sütü haşlayın. Tereyağı hariç tüm malzemeyi bir kaba alın.  Haşladığınız sütü temperleyerek karıştırın. Karışımı ocağa alın ve pişirin. Koyu kıvam aldığında ocaktan alabilirsiniz. Pastacı kreması pavlovanın arasına sıkın, meyveler ve nane yaprağıyla servis edin.

PAYLAŞ