Swarovski, Disney’in 100. Yılını Kutluyor

Writer: NYX Magazine

Date: 10/08/2023

PAYLAŞ

Swarovski, The Walt Disney Şirketi’nin 100. yıl dönümünü kutlamaktan gurur duyuyor. Disney’in hikaye anlatım mirasının bir yıl boyunca kutlanacağı “Disney 100 Years of Wonder (Disney100)” kutlamalarına farklı markaların yanı sıra Swarovski de dahil oluyor.

Disney, 100 yıldır süren sanatçılığını ve hayal gücünü onurlandırmak adına dünyanın dört bir yanından moda, film, müzik ve sanat alanlarında ön plana çıkan vizyonerleri ve yeni nesil yetenekleri, Make-A-Wish® Kurumu’na destek verme amacıyla Disney’den ilham alan parçalar yaratmaya davet ediyor.

Swarovski’nin Global Kreatif Direktörü Giovanna Engelbert, Disney’in 2015 yılında çıkan “Cinderella” filmindeki kristal ayakkabının bir örneğiyle katkıda bulunacak.

Swarovski’nin Avusturya Alp Dağları’nda yer alan merkezindeki zanaatkarlar tarafından yapılan Cinderella’nın ikonik ayakkabısı, Disney’in neşe ve ışık dolu mirasına atıfta bulunuyor. Bu ayakkabı 221 fasetaya ve eşsiz yansımalara sahip ve büyülü bir pırıltı saçan masif Aurora Borealis kristalinden yontuluyor. Swarovski’nin zarif ustalığını sergileyen bu kristal ayakkabı 150 saatte sekiz teknisyen tarafından yapılıyor.

Giovanna Engelbert, Make-A-Wish®’i desteklemek için sanat eserleri, eşyaları ve deneyimleri ile katkıda bulunan katılımcılarla bir araya geliyor.

Engelbert, “Yaratıcılığın ve yükselen yeteneklerin bu küresel kutlamasına katılmaktan onur duyuyorum. Disney100 için Cinderella’nın ikonik kristal ayakkabısını yeniden yaratma ilhamını, temsil ettiği yardımseverlikten, dilek tutma fikrinden ve tabii ki bu ayakkabının dünyanın en ünlü ayakkabısı olmasından aldım. Çok yönlü ve sihir dolu Swarovski dünyasını Disney dünyasıyla birleştirmek için mükemmel bir yoldu.” diyor.

Swarovski’nin Disney ile iş birliği neredeyse yirmi yıl öncesine dayanıyor. Bu iş birliği, kusursuz kalite ve tasarımı odak almasının yanı sıra neşe ve merak uyandırma kabiliyeti gibi ortak değerler üzerine kurulu.

Kristal evi Swarovski, Disney’in en sevilen karakterlerinden Mickey Mouse, Minnie Mouse, Pluto, Donald Duck, Daisy Duck ve Goofy’nin kristal figürlerini yarattığı 2005 yılından bu yana ikonik Disney karakterlerine hayat veriyor. O zamandan beri Swarovski, her biri bir öncekinden daha ayrıntılı, renkli ve büyülü olan Disney kristal figürleri üretiyor.

Swarovski, kutlamaların bir parçası olarak takı ve dekorasyon parçalarından oluşan Disney100 x Swarovski Koleksiyonu’nu 2023’te piyasaya sürecek. Disney’in en ikonik karakterlerinden üçü olan Mickey Mouse, Donald Duck ve Minnie Mouse’un yer aldığı bu neşeli parçalar, Swarovski ustalığıyla yaratılıyor. Bir asırdır süren büyülü hikaye anlatıcılığını onurlandıran bu koleksiyon, Swarovski ve Disney arasındaki neredeyse 20 yıldır devam eden yaratıcı iş birliğinin görkemli bir göstergesi haline geliyor.

PAYLAŞ