Swarovski SS24 Venüs Kampanyası

Writer: NYX Magazine

Date: 30/03/2024

PAYLAŞ

Swarovski Global Kreatif Direktörü Giovanna Engelbert, İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonunu tanıtmak için Venüs ikonografisinden ilham alan yeni bir marka kampanyası tasarladı.

Top modeller Irina Shayk, Fei Fei Sun, Imaan Hammam, Karlie Kloss ve Abby Champion’ın rol aldığı kampanya, Venüs’ü her biri güç, kudret, yaratıcılık, zarafet ve şıklığa kadar çağdaş kadınlığın çeşitli yönlerini temsil eden modern ilham perilerinden oluşan bir koleksiyon olarak yeniden tasarlıyor. Su altı evreninden ilham alan İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonundan hazinelerle süslenen her bir ilham perisi, cesaret ve neşeyle abartılı bir arketipe dönüşüyor.

Moda fotoğrafçısı Steven Meisel’in objektifinden, kuaför Guido Palau ve makyaj sanatçısı Dame Pat McGrath’ın sanatıyla dönüştürülen, muhteşem model kadrosunun yer aldığı bu kampanya i, kendini ifade etmenin büyüleyici ve sınır tanımayan Venüs’lerini oluşturuyor.

Kampanya, su dünyasının sayısız çeşitliliğinden olan deniz kabukları, mercanlar, denizatları, denizyıldızları ve anemonlar gibi olağanüstü flora ve faunaya ev sahipliği yapan su altı bahçelerinden esinlenen koleksiyonun lansmanıyla aynı zamana denk geliyor.

Giovanna Engelbert kampanyayı: “Venüs kampanyası, bir su altı evreni hayalinden esinlenen İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonuna hayat veriyor. Bu kampanyada, zamansız Venüs arketipini yeniden hayal ederek, kampanyada yer alan bu ikonik modellerin mükemmel bir şekilde somutlaştırdığı şıklık, güç, yaratıcılık ve zarafet gibi kavramların çağdaş ideallerine hitap ederek modern bir yorumla yeniden keşfettim.” sözleriyle anlattı.

Önceki koleksiyonlara ilham veren Mathemagical Garden’ın bir evrimi olan İlkbahar/Yaz 2024 kampanyası, tıpkı mücevherlerin onları takanları süslemesi gibi, formları ve büyüleyici renkleriyle su dünyasını süsleyen hazinelerle dolu bir su altı bahçesine dalıyor.

Denizin hareketini ve motiflerini yakalamak için ışık saçan kristallerin ve incilerin büyüsünü kullanan koleksiyonun tamamında Swarovski’nin uzmanlığı yer alıyor. Çok çeşitli tekniklerle hazırlanan ve akışkan şekiller ile canlı renklerle ifade edilen koleksiyon, figüratif ifadenin yeni alanlarını keşfediyor ve Engelbert’in 129 yıllık kristal evi için cesur ve neşeli yeni lüks dilini daha da geliştiriyor.

Hyperbola, Idyllia ve Millenia gibi imza aileler gelişmeye ve evrimleşmeye devam ederken, Sublima’nın akıcı çizgileri, ultra fütüristik şekilleri ve haute-joaillerie tekniklerinin yanı sıra yeni sezona göz kamaştırıcı gözlük stilleri de katılıyor.

YENİ İLKBAHAR/YAZ 24 KOLEKSİYONUNU KEŞFEDİN

HYPERBOLA

Hyperbola’nın modern ancak karmaşık tasarımları, beyaz renkli kristallerin sonsuzluk hikayesinin özünü yakalayarak yeni ilham kaynaklarını vurguluyor. Hipnotik heykelsi formlara yerleştirilmiş rafine baget kesim kristaller, organik hareket ve akıcı çizgiler, ustalığın parlak bir örneğini sunuyor.

IDYLLIA

Idyllia, güzel detaylara sahip deniz kabuklarından, çarpıcı bir ışıltıyla açılan kristalize çiçeklere kadar doğanın en karmaşık süslemelerinden ilham alıyor. Deniz kabukları, denizyıldızları ve denizatları gibi deniz canlılarını ince bir işçilik ve incilerle karşımıza çıkarken, baharı müjdeleyen çiçekler karmaşık formlarda açıyor. Bu okyanus ve çiçek motiflerini pavé, inci, ombré Swarovski Zirkonya ve seçkin kristal oluşumlarıyla hayat veren ve Swarovski’nin savoir-faire’ine bir övgü niteliğinde olan aile, teknik ve yaratıcı uzmanlığı onurlandırıyor.

MILENNIA

Swarovski’nin ikonik parçalarından olan Millenia, sonsuza dek severek kullanacağınız güzel takıları, cesur ve zamansız dokunuşlarıyla tamamlıyor. Millenia’nın ışıldayan kristal nehri, Millenia Pink ile yeni bir yorum kazanıyor. Yenilenen bir iskeletle karşımıza çıkan tasarım, daha kapsayıcı yeni ölçülerin yanı sıra kristal dizili bir zincir ile tamamlanıyor. Sekizgen taşlar ise klasik tasarıma yeni bir yorum getirmek amacıyla yatay olarak yerleştiriliyor.

SUBLIMA

Organik hareketler, farklı tonlardaki kristal renkleriyle, şekilleriyle ve yerleştirmeleriyle ifade edilen yeni Sublima ailesini tanımlayarak; adet gerçekte olan masalsı bir yaratıyor. Tüm mükemmelliğiyle doğanın gelgitlerinden ilham alan, sanat ve olağanüstü bir ışık ustalığıyla hazırlanmış Sublima, çeşitli silüetleriyle benzersiz bir etki yaratıyor.

PAYLAŞ