Tarihin Büyüsünde Lezzet ve Eğlence

Writer: NYX Magazine

Date: 14/03/2024

PAYLAŞ

Muhteşem atmosferi, şık dekorasyonu, taş duvarları, tarihi mermerleri, orijinal hamam öğeleri ve Türk füzyon mutfağının en özel tatlarıyla Olden 1545 konuklarını tarihle iç içe özel konseptiyle ağırlıyor. Mimar Sinan’ın İstanbul’daki ilk hamam eseri ‘Kapıağası Yakup Ağa Hamam’ı tarihsel yolculuğuna Olden 1545 olarak devam ediyor. Açıldığı günden itibaren gastronomi otoriteleri, mekan kaşifleri ve lezzetseverler tarafından tam not alan Olden, misafirlerini geçmişin büyüsü ve modern dünyanın kurgusuyla eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

‘More Than Old Bar’da Zamanın Büyüsünde Eğlence

Tarihin içinde, taş duvarlar arasında, şık bir mermer barın etrafında,  DJ performansı eşliğinde doyasıya eğlence… ‘More Than Old’ yani eskiden daha fazlası… Mekanın tarihsel izlerini en orijinal haliyle sunan çok özel bir bar… Gen Group’un ‘eski’ ve ‘tarihi’ kavramlar arasındaki farkı ortaya çıkarma çabasıyla hamamın külhan bölümü olarak kullanılan taş tünel kısmı tarihi dokuyu bozmadan Olden markasının şıklığı ile taçlandırılıyor ve İstanbul’un en mistik barlarından biri oluşuyor. Taş duvarlar ve orijinal tünel formu içinde dokuyu bozmadan inşaa edilen mermer bar ve mekana özel seçki müzikler zaman tünelinde bambaşka bir deneyim yaşatıyor… Mi’Mar, Mest, Latife, Pare, 1545, Fevk ve Mahperi More Than Old’un imza kokteylleri arasında yerini alıyor.

Türk Füzyon Mutfağının En Özgün ve Yenilikçi Tatları

Mutfağının genç şef Aykut Can Akın ve ekibine emanet olduğu Olden 1545, farklı kültürlerden ilham alarak özenle hazırlanan menüsü ile misafirlerine geçmişin büyüsü ve modern dünyanın kurgusuyla eşsiz bir lezzet deneyimi yaşatıyor. Menüde gastronomi dünyasının en popüler akımlarından biri olan ve farklı mutfakların geleneklerini birleştiren füzyon mutfağından en özgün yemekler yer alıyor. Akın, Anadolu’nun geleneksel tatlarını dünya mutfağı ile buluşturarak en yenilikçi tatlarını ve pişirme tekniklerini lezzetseverlerin beğenisine sunuyor. Olden 1545, tadım menüsü, soğuk-sıcak başlangıçlar, zengin kırmızı et, beyaz et, deniz mahsulleri, taze sebzeler, spesiyal kokteyller ve enfes tatlılar ile göze ve damağa hitap ederek, misafirlerine tam bir gastronomi deneyimi yaşatıyor.

PAYLAŞ