Tatlı Kaçık Seyirciyle Buluşuyor

Writer: NYX Magazine

Date: 07/11/2023

PAYLAŞ

Hiçbir şekilde insanları sevmekten vazgeçmeyen ve onların içlerindeki iyiliğin bir gün mutlaka ortaya çıkacağına yürekten inanan çöplüğün kraliçesi Opal’in hikayesi “Tatlı Kaçık”, kasım ayında İstanbul seyircisiyle buluşuyor.  Bu eğlenceli oyunun biletleri Türkiye’nin lider etkinlik platformu Biletinial’da satışa çıktı.

İki perdelik muhteşem komedi “Tatlı Kaçık”, seyircini güldürmeye, güldürürken de düşündürmeye devam ediyor. John Patrick’in yazdığı, Genel Sanat Yönetmenliği’ni Suha Uygur’un yaptığı ve Naşit Özcan’ın yönettiği “Tatlı Kaçık” oyununun biletleri ise Türkiye’nin lider etkinlik platformu Biletinial’da satışa çıktı.

“Tatlı Kaçık”, 18 Kasım’da Fişekhane’de, 27 Kasım’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, 30 Kasım’da ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Opal: Korunup kollanması, üzerine titrenmesi gereken iyilik

Mr. Tanner ile paylaştığı evinde, çöp toplayarak yaşayan, çevresindeki her şeye sonsuz bir sevgi ve şefkatle bağlı olan Opal’in kendi halindeki yaşamı üç davetsiz misafirin gelişi ile umulmadık şekilde değişir. Sol, Gloria ve Brad…  Kendi hesaplarının peşinde; Opal’in huzur dolu yaşamına giriverirler. Kendi kendine yetmeyi becerse de yalnızlıktan muzdarip Opal, onları hayatına almak konusunda en ufak bir tereddüt bile duymaz. Ancak sonsuz bir iyi niyetle evinin kapılarını açtığı misafirleri sevgilerini paylaşmak konusunda Opal kadar istekli değildirler.

“Tatlı Kaçık” oyununun yönetmeni Naşit Özcan, Opal adlı karakteri şöyle anlatıyor: “İnsanların birbirinden hızla uzaklaştığı, kazanmak uğruna her şeyin yapıldığı, kıran kırana bir rekabetin gözleri kör ettiği ve tüm insani değerlerin ayaklar altına alındığı günümüz dünyasına Opal yani iyilik tek başına meydan okur. O tıpkı adını aldığı değerli taş gibi eşsiz ve kıymetlidir. Korunup kollanması, üzerine titrenmesi gerekir. Çünkü hırsın, paranın ve kötülüğün egemen olduğu bir dünyada bizi ancak iyilik kurtaracaktır.”

PAYLAŞ