Tene ve Ruha Dost Tasarımlar

Writer: NYX Magazine

Date: 25/06/2021

PAYLAŞ

Moda ve tasarım serüveninde 30 yılı geride bırakan Özlem Süer, 2021 yılında hazır giyim markası O-DAY’i hayata geçirdi. O-DAY’in minimal dokunuşlarını Özlem SÜER White’a da yansıtan Süer, gelinlik koleksiyonunda ise yeni dünyanın yeni konseptlerinden ilham aldı.

Düzenlenen sohbet toplantısında konuşan Özlem Süer, tüketicilerin temel ihtiyaçlara yöneldiği, iyilik halinin peşinde olunduğu, dijital platformların daha fazla kullanıldığı bir dönemin içinde olduğumuzu söyledi. Pandemi döneminde tüketici ihtiyaçlarının değiştiğini belirten Süer, iyilik hali arayışı ve sade yaşam mottosuyla O-DAY isimli yeni bir marka yarattığını paylaştı. Süer “Hassasiyetimizin arttığı pandemi döneminde yalın ve yavaşlayan zamanların öyküsünü tasarımlara yansıtmaya çalışıyoruz. Dijital ekosistem içinde gelişmeyi hedefleyen, kendini tüm dünyaya açan O-DAY, kullanıcıları ile duygusal bir ilişki kurarak yolculuğuna devam edecek bir marka. Dileriz bu tasarım öykümüz iyilikle ve keyifle kullanıcılarına eşlik eder” dedi.

Süer post-pandemik döneme yönelik gelinlik öngörülerini anlatırken de bu dönemi, ertelenen zamanların yaşama yeni felsefeler kattığı ve beklentilerin daha da yükseldiği bir dönem olarak tanımladı. Süer “Gelinlikleri tasarlarken duygularımıza daha da yoğunlaştık. Romantizm bizim için çok başka hisler taşıyor. Artık romantizm ertelediğimiz değil öncelediğimiz bir his. 2021 yılı daha çok ritüelin gerçekleşeceği, daha çok alternatif gelinlikleri göreceğimiz bir yıl. Bu yıl daha çağdaş yaklaşımlarda strüktiv mimari ilhamlardan yalınlaşarak gelenler ile daha retro ve ihtişamlı gelinlikler göreceğiz: Contemporary Boho, retro, masalsı gelinler” dedi.

Tenimize ve Ruhumuza Dost O-DAY

Yüzde 100 doğal elyaf, ipek, keten ve pamukla özel dokunmuş kumaşlardan oluşan koleksiyon, kullanım rahatlığı ile de dikkat çekiyor. Bağlama teknikleri ve minimum aksesuar kullanımı sayesinde koleksiyonun tüm parçaları, yaşamın tüm alanlarında bizimle olabilecek nitelikte… 2021 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunda geleneklerden gelen detaylardaki minimal kesim dili (şalvar, kaftan gibi) çağdaş akımların karmasıyla kendine özel bir duruş yaratıyor. Koleksiyonda drape detaylı bluzlar, günlük yaşama konfor katacak çoklu kullanıma açık kombinasyonlar, yalın tek parça giysiler, asimetrik üstlerle keyifli bir kimlikle birleşen rahat formlu altlar yer alıyor. Koleksiyonun terapik renkleri dikkat çekerken, tasarımların nefes alan duygusu O-DAY’i farklılaştırıyor. Ekru-taş ve ara tonlamalı doğadan nötr renkler koleksiyona damga vuruyor. Soğuk griler, petrol tonlamaları, marine koyu lacivert, aqua mavi, güneşin sıcak sarıları, portakal tonları, kırmızı, pembe, hardal, yeşil, mercan, kül ve pas tonları sayesinde koleksiyon mutlu ve parlak bir yaz paletine dönüşüyor.

PAYLAŞ