The Peninsula Istanbul, 2023 Yılının En İyi Yeni Oteli Seçildi

Writer: NYX Magazine

Date: 22/08/2023

PAYLAŞ

The Peninsula Istanbul, lüks ve deneyimsel seyahat alanında uzmanlaşmış global acenteler ağı VIRTUOSO® tarafından 2023 yılının “En İyi Yeni Oteli” seçildi. Bu prestijli ödül sadece son iki yılda açılmış otellere veriliyor.

Lüks ve deneyimsel seyahat alanında uzman acentelerden oluşan Virtuoso ağı, bu sene 35. kez düzenlenen Virtuoso Seyahat Haftası’nı 17 Ağustos’ta Nevada, Las Vegas’ta gerçekleşen geleneksel “En İyilerin En İyileri Ödülleri” (Best of the Best) ve gala gecesi ile sonlandırdı. Kazananlar, bu prestijli ağa dahil olan elli farklı ülkeden 20 binin üzerindeki seyahat danışmanı tarafından belirlendi. 

The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan H. Crook ‘2023 yılı Dünyanın En iyi Yeni Oteli’ ödülüne ilişkin şunları söyledi: “Dünya çapında en iyi seyahat deneyimlerini kutlayan Virtuoso’dan bu prestijli ödülü almaktan ötürü son derece mutluyuz. Bu ödül sadece The Peninsula ailesinin her gün mükemmel hizmet verme konusundaki istisnai kararlılığını övmekle kalmıyor, aynı zamanda gusto sahibi konuklarımız için İstanbul’un ve dünyanın en iyi otellerinden biri olmaya devam etme azmimizi de artırıyor.”  

EN İYİLERİN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİ

En İyilerin En Eyileri Ödülleri’nde Virtuoso’nun 50 ülkeden gelen 20 bin seyahat profesyoneli oy kullandı. Virtuoso ağının ödüllü dergisi VIRTUOSO LIFE’ın editörleri seyahat danışmanlarının oy vereceği alanı daraltmak için bazı içgörüler paylaştılar. Kazananlar dünya çapında 200 bin üst düzey aileye ulaşan derginin Eylül/Ekim sayısında yer alacak.  

THE PENINSULA ISTANBUL HAKKINDA

Emsalsiz zarafet ve lüksün temsilcisi olan The Peninsula Otelleri portföyündeki otellerin son halkası olan The Peninsula Istanbul 14 Şubat 2023 tarihinde kapılarını açtı.  Kentin kalbinin attığı Karaköy semtinde konumlanan otel, içinde yürüyüş alanları, müzeler, sanat galerileri, restoranlar, butikler ve bir cruise limanı bulunan sahil yenileme projesi Galataport’un ayrılmaz bir parçası.  

Boğaz kıyısında yan yana dört binaya yayılan The Peninsula Istanbul Türk kültürünün ve benzersiz The Peninsula misafirperverliğinin en güzel örneğini ortaya koyuyor ve konuklarına zengin bir yelpazede konaklama seçenekleri sunuyor. 177 oda ve süit yerden tavana kadar pencerelerden, balkon ve özel teraslarından boydan boya Boğaz manzarasına açılırken, diğer odalar da muhteşem bahçelere, yüzme havuzuna, özel tekne iskelesine, şık restoran ve barlara doğrudan erişime sahip. 

The Peninsula Istanbul’un iki farklı restoranı bulunuyor. Yüksek tavanlı, ferah ve zarif bir ortamda hem giriş hem de asma katında baş döndüren bir Boğaz manzarası olan The Lobby, gün boyu Akdeniz mutfağından esintiler ve klasikleşmiş Peninsula Çay Saati’ni sunuyor. 

Otelin tarihi Yolcu Salonu binasının çatısında bulunan imza restoranı GALLADA ve Topside Bar misafirleri İpek Yolu’nun Avrasya ticaret yolları ve bunların İstanbul ile olan bağlarının tarihi lezzetleri, kokuları ve gelenekleri üzerinden çağdaş bir gastronomi yolculuğuna çıkarıyor.  Ödüllü şef Fatih Tutak, bu yolculuktan, Türk köklerinden ve Asya’daki kapsamlı gezilerinden hareketle rafine ve duyularla kavranacak, bu uçsuz bucaksız bölgede binlerce yılda gelişmiş sayısız mutfak becerisine, tekniğine ve sanatına saygı duruşu niteliğinde bir menü yarattı.

Gerçek bir huzur ve konfor sığınağı olan The Peninsula Spa ve Wellness Merkezi’nde ise, ikisi çiftler için tasarlanmış sekiz özel bakım odası, erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı olmak üzere saunalar, dinlenme odaları, kapsamlı geleneksel Türk hamamları bulunuyor. 

PAYLAŞ