TRAIL SISTERS TÜRKİYE’nin ilk Etkinliği ve Lansmanı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Gerçekleşecek

Writer: NYX Magazine

Date: 05/03/2021

PAYLAŞ

Tüm kadınların doğada ve patikada özgürce güvenli bir şekilde spor yapmasını teşvik etmek amacıyla Amerika’da kurulan Trail Sisters, artık Türkiye’de spor tutkunu kadınların hayatına dokunacak. Sadece kadınlardan oluşan Trail Sisters Türkiye’nin liderleri ve Merrell Running Team koşucuları, 8 Mart Pazartesi Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Trail Sisters’ın ilk etkinliğini ve lansmanını gerçekleştirecek. 

Patika koşuları alanında bir ilk olan Trail Sisters Türkiye’nin Atatürk Kent Ormanı’nda 8 Mart, Pazartesi günü saat 10.30’da gerçekleştireceği etkinlikte kadınlar, doğada ve patikada koşu organizasyonlarının yanı sıra yürüyüş ve yoga gibi etkinliklerle keyifli bir gün yaşayacak.

Trail Sisters Türkiye, patika koşularında bir ilk olacak

Trail Sisters Türkiye’nin liderleri ve Merrell Running Team koşucuları olan Bahar Baltacı ve Nuray Bulut Göktepe, spor tutkunu kadınları bir araya getirecek ve onların güvenli bir şekilde patika koşusu etkinliklerine katılmasına yardımcı olacak.

Daha önce katıldığı ultra-trail yarışlarında çok başarılı sonuçlar elde eden Bahar Baltacı, Youtuber olmasının yanı sıra “Kilometresiz” isimli kitabıyla da ultra maraton koşularında elde ettiği deneyimleri genç koşuculara aktarmıştı. Baltacı, “Kitapları Koşturan Kadın” olarak tanınıyor.

Bahar Baltacı ile birlikte Trail Sisters Türkiye’nin liderliğini üstlenen Nuray Bulut Göktepe ise potansiyeli çok yüksek olan atletlerden biri ve gelecek yıllarda düzenlenecek ultra maraton ve maraton yarışlarında kürsüde olması bekleniyor.

PAYLAŞ