VAKKO Yine, Yeni, Yeniden Nişantaşı’nda

Writer: NYX Magazine

Date: 22/03/2021

PAYLAŞ

Yenilikçi hizmet anlayışıyla perakendeye çağdaş bir yorumlama katan, gün ışığını her noktasında sunan, geniş ve ferah 4 katlı mağaza, ‘Moda Vakko’dur’ söyleminin yaşamın içindeki önemli bir temsilcisi. 

Vakko kadın, erkek, Couture, Home, V2K Designers ve Vakko L’Atelier artık Nişantaşı’nda tek bir adres’te.

Modern mağazacılığın öncü markası Vakko yeni dünyada da hizmetlerini kendi has tarzıyla yapılandırmaya devam ediyor. Yaşam stilini tamamlayan Vakko, yeni mağazasıyla Nişantaşı’na yeniden ‘merhaba’ diyor. Değer yaratan bir alışverişin ötesinde duyusal bir deneyim de sunan Vakko Nişantaşı, tasarımsal, görsel ve sosyal özellikleriyle de misafirlerine özel bir ortam sağlıyor.

Ön cephesi Nişantaşı’nın tarihi Abdi İpekçi Caddesi’ne bakan mağaza, açılabilen tavanı, birbiriyle geçişli bölümleri, yüksek tavan ve dikey konumlanan bahçesiyle iç açıcı bir duyguyu ve eşsiz bir deneyimi Vakko Dostları ile buluşturuyor. Lüksün ve sadeliğin bir yansıması olan Vakko Nişantaşı, ‘cadde mağazası’ tanımını yeniden konumlandırarak Nişantaşı’na katma değer katıyor.

Vakko 2021 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu Vakko Nişantaşı açılışına özel yapılan defile ile sunuldu.

Vakko Nişantaşı’nın görkemli fonunda gerçekleştirilen defilede, sezonun ilham veren tasarımları, mekanla bütünleşen bir şovla Nişantaşı’nda gerçekleştirildi. Baharın ilk günü olan 21 Mart’ta gerçekleşen özel defilede, içinde bulunduğumuz dönemi takip eden ve ‘yeniden doğuşu’ simgeleyen koleksiyonun en özel parçaları sergilendi. 

Dünya modasının önemli bir temsilcisi olarak Vakko, en yeni tasarımları ve Türkiye ile ilk kez buluşacak koleksiyonları Vakko Nişantaşı mağazasında sunacak. Vakko, imza ürünleri ve yeni deneyim alanlarıyla ‘flagship’ olarak konumlanan Vakko Nişantaşı toplam 4 kat, 2 bin 500 metrekarelik geniş bir alandan oluşuyor. 

Konsept mağazası girişte Vakko Dostları’nı hayata ve dekorasyona dair özenli seçilmiş bir dünyayla; Vakko Home ve Christofle ile karşılıyor. Yine bu katta yer alan ve Nişantaşı’na ilk kez gelen Vakko Patisserie tüm lezzetleriyle alışveriş deneyimine bir nefes katıyor.   Giriş dahil olmak üzere mağazanın her katından görülebilen, tavan yüksekliğiyle birlikte bu deneyime rahat ve ferah bir fiziki ortam sunmaya yardımcı olan dikey bahçe, mağazanın mimarisinin en dikkat çekici unsurlarından birini oluşturuyor. 

V2K, özgün tasarımlarla, dünyanın en özel designer markalarının bir arada sunarak, Nişantaşı Vakko’ya ‘contemporary wear’ tanımını en iyi temsil eden markaları taşıyor.

Bir tutku olarak alışverişin ayrılmaz parçası olan ayakkabı ve çanta bölümü, Vakko Nişantaşı’nda özel bir alanda konumlanıyor. Toplam 650 metrekarelik bu alanda her dönemin modasının yanı sıra dünyanın özel markalarının seçili tasarımları da yer alıyor. 

Vakko Nişantaşı, 670 metrekarelik geniş, kapsamlı, her detayı incelikle düşünülmüş erkek katıyla da erkek modasına yön veriyor. Vakko’nun zamansız, şık tasarımlarının yanı sıra yaz sezonuna yaşam enerjisi katan yeni koleksiyonları da erkek katında bulunuyor. 

Vakko Patisserie ilk kez Nişantaşı’nda

Vakko Bistrot ile buluşma noktası olan yeni mağaza tüm lezzetleriyle konuklarını ağırlıyor. Fransız mutfağını ve dünya lezzetlerini şık ve özenli sunumlarıyla buluşturan Vakko Bistrot konsept menüsü, öğlen ve akşam yemeklerine sofistike yorumlar katıyor. İlk kez Nişantaşı ile buluşan Vakko Patisserie’de Michelin yıldızlı şeflerin danışmanlığında hazırlanan dünya lezzetlerinden seçkilerin yanı sıra Fransız patisserie’lerinin imza pastalarına ve Vakko Chocolate’ın eşsiz çikolata çeşitlerine kadar çok geniş bir yelpaze yer alıyor. Mağazanın terası Nişantaşı’nın önemli buluşma noktalarından biri olma iddiasında. 

Her Vakko Dostuna Bir Satış Danışmanı

Kişiye özel alışverişin bir parçası olarak tüm alışveriş deneyimi Vakko Nişantaşı’nda tek bir satış danışman tarafından özel bir servis ile sunuluyor. Her bir misafir kadın, erkek, çanta ve ayakkabı, V2K, Vakko Home bölümlerinde farklı bir servis elemanlarıyla değil, karşılandığı ilk andan, kapıdan uğurlanana kadar tek bir satış danışmanı tarafından hizmet görüyor. Vakko’nun uzman satış danışmanları, kendi alanından çıkan konularda da ilgili bölüm personelinin desteğiyle servise devam ediyor. İstenilen ürün, özel alanlarda kişiselleştirilebiliyor. Vakko Live 7/24 hizmet platformu sayesinde, sunulan kişiye özel hizmetler özel 7/24 Live Whatsapp hattı üzerinden de sürdürülebiliyor. 

Özel mimarisi tüm katlar ve alanlar arasında geçiş imkanı sunan mağazada özel VIP girişi, asansörü ve VIP kabinleri yanı sıra vale hizmeti de bulunuyor.

Her bir tasarımın adeta bir sanat eseri gibi sergilendiği Vakko Nişantaşı yeni bir dönenim de başlangıcı, duyarlılığın bir sembolü olarak misafirlerini bekliyor.

PAYLAŞ