Vizesiz Gidilebilecek En Gözde Tatil Rotaları

Writer: NYX Magazine

Date: 07/04/2024

PAYLAŞ

En iyi hizmeti en uygun fiyatla vermeyi amaçlayan online seyahat acentesi Tatildukkani.com, en çok tercih edilen vizesiz tatil rotalarını sıraladı. Listede, küçük Avrupa olarak tanımlanan Budva, Her noktasında tarihi bir değeri barındıran Üsküp ve turistlerin uğrak noktası Belgrad ilk sıralarda yer alıyor. Büyük Balkan turuysa en çok tercih edilen turlar arasında öne çıkıyor.

Karadağ’ın popüler noktalarından biri olan Budva, son dönemde adından sıkça söz ettiren lokasyonlar arasında yer alıyor. Küçük Avrupa olarak tanımlanan Budva, Adriyatik kıyısındaki benzersiz konumuyla tatilcilerin gözde noktaları arasında bulunuyor. Hem tarihsel yapıları hem de doğal güzellikleriyle, Balkanların ve Avrupa’nın da en güzel destinasyonları arasında kendine önemli bir yer edinen Budva’yı vizesiz olarak ziyaret etmek mümkün.

Tarih ve doğanın buluşma noktası: Üsküp

Kuzey Makedonya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Üsküp ise bir diğer popüler tatil noktası olarak dikkat çekiyor. Leziz bir mutfağa sahip olan Üsküp, doğal güzellikleriyle birlikte tarihi dokusuyla da ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Her noktasında tarihi bir değeri barındıran Üsküp de vizesiz bir tatili tercih edenlerin listesinde ilk sıralarda yer alıyor. 

Yeşil ve mavinin kusursuz uyumu: Belgrad

Turistlerin uğrak noktası Belgrad, Avrupa’da avantajlı fiyatlarla bir tatil arayışında olanların ilk tercihleri arasında bulunuyor. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri, kültürel mirası ve festivalleriyle dikkat çeken Belgrad, oldukça canlı gece hayatıyla da eğlenceli bir tatil vaat ediyor. Belgrad, farklı lezzetlere ev sahipliği yapan restoranları ve tarihi yapılarıyla büyüleyici bir tatilin kapılarını aralamak isteyenleri bekliyor. 

Büyük Balkan turu misafirleri büyülüyor

Balkanlar; tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla tüm dünyadan turistleri kendine çekmeye devam ediyor. Aralarında; Sırbistan, Kosova, Makedonya, Karadağ, Arnavutluk ve Bosna Hersek gibi noktalar bulunan büyük Balkan turuyla vizesiz bir şekilde birçok ülkeyi gezmek mümkün.

Hem Adriyatik hem de İyonya Denizi’ne kıyısı bulunan Arnavutluk, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Makedonya, Avrupa’nın en popüler kentlerinden Sırbistan, tarihi Mostar Köprüsü’yle Bosna Hersek, tertemiz havasıyla Kosova ve Orta Çağ’dan izler taşıyan Karadağ en çok ilgi çeken rotalar olarak öne çıkıyor.

PAYLAŞ