Yılbaşı Gecesinin En İkonik Parçası…

Writer: NYX Magazine

Date: 23/12/2020

PAYLAŞ


31 Aralık akşamı saat 12’ye dakikalar kala kırmızı külot giyildiğinde uğur getirdiğine inanılır. Hatta o kadar ki; yılbaşı yaklaşırken kadınlar için önemli bir hediye alternatifi haline geldi. Aşk ve şehvetin rengi olan kırmızı renkteki iç çamaşırını yılbaşı gecesi giyenlerin bir yıl boyunca aşkta oldukça şanslı olacaklarına dair bir inanış var. Peki bu inanış nereden geliyor?

Bir iç çamaşırı satıcısının kendini iflastan kurtarmaya çalışırken ortaya attığı bir iddia bu inanışı yaratmış ve yayılmasına neden olmuş. Henry George Amerikalı bir iç çamaşırı satıcısı. Zaman içinde istediği satış rakamlarına ulaşamayınca zor bir döneme giriyor. Satışları artırmak iflastan kurtulmak için çareler ararken ilginç bir şey fark ediyor. Kadınlar iç çamaşırı alırken kırmızı renkli iç çamaşırlarını hep takım olarak tercih ediyor. Tek külot ya da sütyen alırken ise siyah ve beyazı seçiyorlar.

Henry stoklarında çok fazla kırmızı külot olduğunu görünce aklına dahiyane bir fikir geliyor. Hemen yakın çevresindeki kadınlara yılbaşı akşamı giymelerinin şans getireceğini söyleyen bir notla birlikte bu külotlardan hediye ediyor. Sonrası tam bir efsane! 31 Aralık günü, 3 yıldır satamadığı kırmızı külotların hepsi tükenirken, yılbaşı akşamı giyilen kırmızı külodun şans getireceği kulaktan kulağa yayılıyor ve adeta bir gelenek haline geliyor.

PAYLAŞ