Yulafın İyiliğiyle Hassas Cilt Bilimi

Writer: NYX Magazine

Date: 29/02/2024

PAYLAŞ

Başarısı klinik olarak kanıtlanmış ve daha sağlıklı bir cilt için yulafın doğallığını, iyiliğini ve bilimi bir araya getirerek çözümler sunan Aveeno, Rahatlatıcı Bakım serisini 27 Şubat Salı günü Overdose Etiler ‘de Mert Vidinli ev sahipliğinde gerçekleşen keyifli bir lansmanla tanıttı.

Çok kuru, kuruluğa bağlı kaşıntı ve hassas ciltleri rahatlatma, onarma ve besleme hedefiyle yola çıkan Aveeno, Rahatlatıcı Bakım serisini basın mensupları, influencerlar ve sektörden önemli isimlerle buluşturdu. Kenvue Türkiye Pazarlama Direktörü Alperen Özkan, Aveeno Kıdemli Marka Müdürü Merve Özcan ve Mert Vidinli ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Aveeno ürünlerinin keşfedilebileceği sergileme alanları büyük ilgi gördü. Üçlü yulaf kompleksi içeriği ile öne çıkan, 4 haftalık düzenli kullanım sonrasında cildi 72 saate kadar nemlendiren ve 60 saniyede rahatlatan bakım serisi için yulaf kullanılarak bir marka çalışması tasarlandı. Dermatolog Selda Yıldırım güneş ışığı, beslenme, kozmetik, bağışıklık sistemi gibi etkenlerle cilt bariyerinin hassaslaşıp korunmasız hale gelebileceği, hassaslaşan cildinde kuruluk ve kaşıntıya eğilimi olacağından özel bir bakım gerektirdiği konusunda bilgiler aktardı.

Sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi olduğu bilinen adaçayı ile workshop çalışması düzenlenirken, yulaf içerikli sağlıklı lezzetlerin sunulduğu etkinlikte davetliler keyifli vakit geçirdi. Bu özel ve keyifli günde Aslıhan Doğan Turan, Mihre Mutlu, Pelin Karahan, Pınar Altuğ Atacan, Şevval Şahin gibi isimler de yer aldı.

Rahatlatıcı Bakım Nemlendirici Duş Jeli

Sabun içermeyen formülü ile cildi kurutmadan nazikçe temizlediği klinik olarak kanıtlanmıştır. Çok kuru ve hassas cildi yatıştıran nemlendirici duş jeli 3’lü yulaf kompleksi içeriği ile hassas ciltler için formüle edilmiştir.

Rahatlatıcı Bakım Nemlendirici Losyon

Dermatologlarla geliştirilen losyon çok kuru cildin onarımına yardımcı oluyor ve rahatlatıyor. Doğal cilt bariyerini yenileyip mikro biyom dengesine destek olurken cildi ilk kullanımdan itibaren daha dayanıklı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. Yatıştırıcı 3’lü yulaf kompleksi ve shea yağı içeren zengin içeriği ile 72 saate kadar nemlendirme sağlıyor.

Rahatlatıcı Bakım Sprey Vücut Yağı 

Çok kuru ve hassas ciltleri düzenli kullanımda yumuşacık yapan vücut yağı, yulaf ve jojoba yağı içeriği kullanılarak oluşturulmuştur. Yoğun nemlendirme sağlayan vücut yağının nemlendirici gücü klinik olarak kanıtlanmıştır.

Rahatlatıcı Bakım Nemlendirici El Kremi

Cildi çevresel etkilere karşı koruyan el kremi cilt bariyerini yeniliyor ve cildi anında rahatlatıyor. Yağlı bir his bırakmazken içeriğindeki yulaf kompleksi ve shea yağı ile çok kuru ellere onarıcı bakım yapıyor. 

PAYLAŞ