Yusuf / Cat Stevens’ın 50. Yılı Anısına Tekrar Kaydedilen Albümü “Tea For The Tillerman 2” Çıktı!

Writer: NYX Magazine

Date: 22/09/2020

PAYLAŞ

1970 yılında yayımlanan ve Yusuf / Cat Stevens’ı bir süperstar haline getiren albümü “Tea For The Tillerman”in yeniden kaydedilen versiyonu “Tea For The Tillerman² albümü 18 Eylül’de Universal Music etiketiyle çıktı!

Bu efsanevi albümün yeniden hayal edilip kaydedilmiş versiyonunu dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için: https://UMGTurkey.lnk.to/yusuf-cat-stevent-t4tt2

Bu albümde Yusuf, aynı 11 şarkıyı yeniden yorumluyor. Aradan geçen yarım yüzyıl ve sonsuz deneyim ile birlikte sanatçının 70’lerin tanımını yapan şarkılarının eşsiz birleşimini dinleyicilerle buluşturuyor. Tillerman’ın etkisi popüler kültürün dokusuyla iç içe geçerken albümdeki şarkılar da kendi etki alanlarını oluşturup gün geçtikçe artan bir şekilde filmlerde, televizyonda kullanıldı ve başka sanatçılar tarafından sayısız kez yorumlandı.

Yusuf / Cat Stevens bu albümle ilgili şunları söyledi “Şarkı yazarlığı maceram Tillerman ile kısıtlı olmamasına rağmen, bu albümdeki şarkılar şu an olduğum kişiyi tanımladı ve gizemli hayat yolculuğuma ışık tuttu. 1970 yılında Willesden’deki Morgan Stüdyoları’nda kaydedildiği günden bu yana Tillerman kendi ağırlığını oluşturdu ve pek çok insanın hayatına film müziği oldu. Tea For The Tillerman², tıpkı kaderin kendi yolunu bulması gibi verdiği mesajın tekrar ortaya çıkma zamanının geldiğini düşündü.”

“Tea For TheTillerman²”nun şarkı listesi ise şu şekilde:

1. Where Do The Children Play?

2. Hard Headed Woman

3. Wild World

4. Sad Lisa

5. Miles From Nowhere

6. But I Might Die Tonight

7. Longer Boats

8. Into White

9. On The Road To Find Out

10. Father And Son

11. Tea For The Tillerman

PAYLAŞ