Başarımızın Gücünü Kendini Keşfeden Kadınlardan Alıyoruz

Writer: Burçin Yaşar Üner

Date: 23/12/2020

PAYLAŞ

Dünyanın önde gelen kuaförleri ve modacılarını yakından takip etmek ve mesleki gelişimleri ekibine kazandırmak felsefesiyle yola çıkan The Most markasının kurucuları Özden Kürtür ve Emrah Demirci ile kadınlar için güzel bir saça sahip olmanın önemi ve saç trendleri konusunda konuştuk.

The Most ne zaman kuruldu, bugün kaç şubeniz var. The Most öykünüzden biraz bahseder misiniz?

İlk The Most salonumuz Etiler’de 10 Temmuz 2010 tarihinde açıldı. Şu an 6 şube İstanbul’da (Levent, Etiler, Nişantaşı, Cadde, Florya ve Bahçeşehir) olmak üzere İzmir, Bodrum ve Qatar’da bulunan şubelerimizle birlikte toplam 9 adet The Most salonumuzla hizmet veriyoruz.


The Most Hair Design Studio, İlkbahar-Yaz-Sonbahar-Kış çalışmalarıyla sektöre ve müşteriye en son trendleri sunan öncü bir kuruluştur. Tüm bu hedeflere yönelik çalışmaları uygulayan The Most ekibi; alanında deneyimli, yaratıcı, kendini yenileyen, araştırmacı ve yapıcı niteliktedir. Bu noktaya da bu bakış açımızla geldiğimizi düşünüyoruz.

Böylesi bir değişimi nasıl yaratıyorsunuz, sırrınız nedir?

Bilindiği gibi kadınların olmazsa olmazı kuaförlerdir.
Kadınlarla kuaförleri arasında özel bir iletişim vardır. Salonlarımızda müşterilerimize hizmet vermekten daha çok onların iyi hissetmelerini sağlamak asıl amacımız. İçindeki Senle Tanış! felsefesiyle ilerlediğimiz bu yolda her kadının kendini anlamaya, fark etmeye ve keşfetmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Her kadının hayatında bir adım atabilmek için bazen ufacık bir cesaret yeter. Bir kadının en güzel başlangıcı kendini baştan yaratması için saçları olabilir. Saçlarıyla mutlu olan bir kadının her şeyi başaracağına inanıyoruz. Kadınların güçleri saçlarındadır. Gücü saçlarında hisseden kadın, kendini mutlu eder. Mutlu bir kadın dünyayı güzelleştirebilir. Biz buna inanıyoruz ve başarımızın gücünü kendini keşfeden kadınlardan alıyoruz. En iyi hissedebileceği halini ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz.

Türkiye’de kadınlar saç konusunda en çok hangi rengi tercih ediyor?

Son yıllarda en çok tercih edilen rengin elbette sarı tonları olduğunu söyleyebiliriz. Kimi zaman cesur ve çekici kimi zaman da gösterişli ve şık gösteren sarı tonları vazgeçilmez renklerden. Platin sarı ve Ombre sarı geçişleri en çok sevilenlerden. Sarı tonlar her sezon olduğu gibi ön plandaydı diyebiliriz.

Kış sezonu başladı. Bu sezonun saç trendleri hakkında biraz bilgi
verir misiniz? Kesim, renklendirme konusunda kadınları ne gibi yenilikler bekliyor?

2021 yılı daha çok cesur kesimlerin senesi diyebileceğiz. Uzun saç kullananlar iddialı tercihlerle kısa saça hızlı bir geçiş yapacağını söyleyebiliriz. Fresh kesimlerin daha enerjik hissettirirken daha da soft bir görünüme kavuşturacağını söyleyebiliriz. İki kesim de uzun yıllar boyunca tercih edilecek gibi duruyor. Biz daha çok Fresh Cut diye adlandırdığımız modern bir o kadar da farklı bir hava katan bu kesimi Lob ve Bob kesimle harmanlıyoruz diyebiliriz. Her yüz tipine yakışan bu kesimin şekillendirilmesi de kullanılması da oldukça rahat. Günlük hayatta kullanılabilen hem spor hem de şık sayılabilecek bu tarz The Most’un favorisi. Özellikle ufak dokunuşlar ile saça yumuşak ve taze bir ışık vermek amacı ile tercih edilen freelight uygulaması yine çok tercih edilecek. Trendin doğallığı yansıtacak dokunuşların ön planda olacağını söyleyebiliriz.

Kış sezonunda da saçlarımızın sağlıklı olması için bakım önerileriniz nelerdir?

Saçınıza uygun ürün seçimi, düzenli saç bakımı, düzenli beslenme en önemli ve mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardır. Doğru ürün ve doğru uygulama yeterli olacaktır diyebiliriz. Düzenli saç kesimi yapılması saçınızın yenilenmesini sağlar ve bununla birlikte sağlıklı saçlar sizleri mutlu edecektir. Çok fazla ısı uygulanan işlemlerin yapılmamasını öneriyoruz.
Saçınızın ihtiyacına uygun maske uygulamasını kesinlikle öneriyoruz. Saç serumları da kokusuyla ruhunuzu güzelleştirirken saçlarınızın parlamasına yardımcı olacaktır.

En çok hangi ünlülerin saç stilini beğeniyorsunuz?

Sienna Miller, Victoria Beckham, Kim Kardashian, Taylor Swift, Jennifer Aniston, Rosie Huntington-Whiteley

Yılbaşı yaklaşıyor. Yeni yıla hepimiz evlerde gireceğiz gibi görünüyor. Bu yıl yılbaşı gecesi saç önerilerinizi alabilir miyiz?

Hepimiz evlerimizde de olsak, bakımlı görünen saçların modumuzu yükseltmedeki önemi unutulmamalıdır. Hem şık hem de rahat hareket etmeyi sağlayacak örgülü veya düz saç modelleri arasında tercihte bulunabilirler. At kuyruğundan bahsetmemek olmaz. Önde bir iki tel bırakılmış at kuyruğu modeli sade güzelliğinizi açığa çıkarmak için güzel bir seçim olabilir.

PAYLAŞ