Yaz Moduna Uygun 10 İnstagram Hesabı

Writer: Burçin Yaşar Üner

Date: 09/08/2022

PAYLAŞ

Sosyal medya artık olmazsa olmazımız. Özellikle Instagram arkadaşlarla etkileşimde bulunduğumuz, kim nerde, ne yapıyor, ne giymiş, ne yemiş diye baktığımız bir mecra. Tatilden, modaya, pratik bilgilerden, yemek tariflerine, bilimden, sanata her konuda ilham verici içeriklerle de dolu bir platform.

2021 verilerine göre günde yaklaşık 30 dakikamızı Instagram’da geçiriyoruz. Size de biraz az gelmedi mi? ☺ Neyse konuyu dağıtmayayım. Bu sürede kimlerin postlarını beğeniyor ya da hikayelerini izliyorsunuz? Birçoğu birbirini taklit eden ve çok benzer paylaşımlar yapan hesaplar dışında, Instagram’da kaliteli içerikler üreten hesaplar da var. Belki de hepsini zaten takip ediy orsunuzdur. Yine de en beğendiğim birkaç hesabı sizinle pa ylaşmak istedim.

Bu arada NYXmag Dergisi’nin @nyxmag instagram hesabını halen takip etmiyorsanız, hemen takibe almayı unutmayın ☺

  1. Humans of New York – @humansofny

Bundan 12 yıl önce Brandon Stanton’ın blog olarak yazmaya başladığı Humans of New York, Facebook sayesinde hızla yayıldı. Stanton, New York sokaklarında rastgele insanları fotoğraflıyor ve onlarla röportaj yaparak hayatın farklı renklerini takipçileriyle paylaşıyor. Her ne kadar instagram görsele dayalı bir sosyal medya platformu olsa da Humans of New York fotoğraflarından daha güçlü olan yazılarıyla şu anda 12,1 milyon takipçiye sahip.

2. Danae Mercer – @danaemercer

Danae Mercer, sosyal medyada herkesin nasıl mükemmel göründüğünü ve aslında gördüklerimizin ne kadar aldatıcı olduğunu gösteriyor. Dayatılan güzellik normlarına karşı çıkan paylaşımları hem eğlenceli hem de kendinizi çok daha iyi hissettiriyor.

3. Helen Vanwinkle Honey – @ baddiewinkle

Torununun ısrarıyla sosyal medyaya giren Honey, 94 yaşında. Fakat paylaşımlarıyla takipçilerine adeta yaşam enerjisi saçıyor. Siz de kendinizi yorgun ve tükenmiş hissettiğiniz anlarda, Honey’in renkli profiline göz atarak modunuzu anında değiştirebilirsiniz.

4.    Meriç Küçük – @maritsanbul

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu Meriç Küçük, modaya olan ilgisini işe dönüştürmek için ilk adımını blog yazmaya başlayarak atıyor. Bugün ise kendi markası Maritsa’yla hayalini gerçekleştiren Küçük, paylaşımlarında zarif ve şık stiliyle beğeni topluyor.

5.    GiGadgets – @gigadgets

Teknolojiye meraklı biriyseniz bu hesap tam size göre. Giyilebilir teknoloji ürünlerinden, farklı araç şarj ünitelerine kadar en yeni ve en ilginç teknolojik ürünlerin tanıtımını yapan hesap, gigadgets.com isimli internet sitesinden de ürünlerle ilgili daha detaylı bilgilendirmeler yapıyor.

6.    Dogs of Instagram – @dogsofinstagram

Sosyal medyada birçok evcil hayvan hesabı olsa da, Dogs of Instagram kadar güzeli az bulunuyor. 5,4 milyon takipçisi bulunan hesap, birbirinden sevimli köpeklerle gününüze renk katmak için sizi bekliyor.

7.    Denemen Lazım – @denemenlazim

Şehir hayatına anlam katan kültür, sanat, moda, yeme-içme gibi konularda önerilerde bulunan bu hesap, zaman zaman motivasyonunuzu arttıracak paylaşımlar yaparken bazen de pratik ve sağlıklı tarifleriyle keyifli içerikler sunuyor.

8.    Yasemin Ögün – @modatutkusu

Türkiye’nin ilk moda bloggerlarından ve influencerlarından biri olan Yasemin Öğün, kendi tasarımlarından oluşan Muse for All isimli kendi markası ile yurtdışında da bizi gururlandırıyor. Bir yandan da tabii ki instagram hesabı ile modaseverlere ilham veriyor.

9.    Fooduristik – @fooduristik

Film, yemek, seyahat gibi keyif konularında en beğendiğimiz bir diğer hesap @fooduristik . Zaman zaman yaptığı “Ferzan Özpetek filmleri”, “hala Netflix’teyken izlemeniz gereken filmler” ya da “90 dakikanın altındaki filmler” gibi paylaşımları da ihtiyacınıza yönelik pratik öneriler sunuyor.

10.    Refika Birgül – @refikabirgül

Instagramda artık neredeyse herkesin “şef” olduğu bugünlerde, hem gerçek bir şef takip etmek hem de pratik, ekonomik ve lezzetli tariflere ulaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bir dönem “meydan okuma” tarifleriyle dikkat çeken Birgül, son günlerde “yaz mezeleri” tariflerini takipçileriyle paylaşıyor.

 

PAYLAŞ