Hangi Tasma Modeli Sevimli Dostumuz İçin Daha Sağlıklı?

Writer: Sevil Balaban

Date: 07/10/2020

PAYLAŞ

Köpek tasmaları köpeğinizin ve sizin hayatınızı kolaylaştıracak aksesuarlardır. Tasma seçimi köpeğin cinsiyetine, ırkına ve karakterine göre değişiyor. Tasmanın yapımında kullanılan malzemeler ciddi önem arz ediyor. Boyası ve kumaşı bazı köpeklerde alerjiye sebep olabiliyor. Bütün bunları göz önünde bulunduracak olursak, tasma seçimi evcil hayvanlarımız için son derece önemli bir husus. İsviçre’de göğüs tasması tasarımları ile tanınan curli’nin Türkiye temsilcisi Yeşim Gülsel, minik dostlarımızın sağlığı ve sevgisi hakkında bilgi verdi.

İşte köpek sağlığına uygun tasma modelleri.

1-Köpek tasmaları için ideal tasarım nasıl olmalıdır?

Bir boyun tasmasının ideali olamaz aslında. Bilinçli olarak, ürünlerimizi boyun tasması olmadan hazırlıyoruz.

İdeal bir tasarım için basınç noktalarına karşı koruma sağlayan yastıklı tokalar ve tasma için güvenli bir bağlantı noktası da çok önemlidir. Ortalama olarak bir köpek tasmasının ağırlığı 280 gr. 3-4 kg arasındaki küçük bir köpek için tasmanın bu ağırlığı, vücut ağırlığının% 8’ini temsil eder. Bunu ortalama 89 kg olan bir erkek ağırlığıyla karşılaştırırsak, bu kişi 7 kg’dan daha ağır bir palto giyecektir.

2. Köpek sağlığına zararlı materyaller ya da tasarımlar, ne gibi istenmeyen durumlara yol açabilir?

Düşük kaliteli malzemeler, köpeğinizin sağlığı için risk taşır, bu da derinin aşınmasından alerji ve yaralanmalara kadar yol açabilir.

3. Evde kaldığımız süre boyunca köpeğimizi nasıl meşgul edebiliriz? Aktivite önerileriniz var mı?

Evde kalırken köpeğinizi meşgul etmenin iyi bir yolu, eğitim egzersizlerinden oyun seanslarına kadar değişen bazı “Ev Okulu” seansları yapmaktır. Tabii ki bu aynı zamanda köpeğe de bağlıdır, bazıları bazı numaralar yapmayı severken, diğerleri gizli nesne oyunları yapmayı veya top oynamayı sever.

Hayvan sevgisi çocuklara nasıl aşılanabilir?

4. Hayvan sevgisi çocuklara nasıl aşılanabilir?

Çocukların yavaş yavaş aşina olduklarından ve onları korkutacak kötü deneyimler yaşamadıklarından emin olun. Çocuklara köpeklerin çok hassas hayvanlar olduğunu ve iyi muamele edildiğinde en iyi arkadaşınız olabileceğini gösterin.

5. Minik dostumuza nasıl eğitim verebiliriz? Bunu bizim gerçekleştirmemiz mümkün mü?

Köpeğe zarar vermemek için sabırlı olmalısınız. Böylece eğitimdeki eğlenceyi kaybetmezsiniz. Bazen bir eğitmenle çalışmak da gerekebilir.

6. Corona virüs pandemisi sürecinde minik dostumuzu gezdirirken nelere dikkat etmeliyiz?

Köpeğinizi gezdirirken bile sosyal mesafeyi korumak gerekir. Bunu yapmak için kalabalık yerlerden ve zamanlardan kaçının. Köpeğinizi nerede ve ne zaman yürüyüşe çıkarmak istediğinizi planlayın.

PAYLAŞ