Nero’nun Adı Arhavi’de Yaşayacak…

Writer: Sevil Balaban

Date: 18/10/2020

PAYLAŞ

Artvin Arhavi Belediyesi ilçede yaşayan sahipsiz hayvanların tedavi ve rehabilitasyonlarının yapılacağı bir bakımevinin inşaatını tamamlamak üzere. Daha önceki belediyeler döneminde gündeme bile gelemeyen bakımevinin yapılabilmesi için TRT’de televizyon programcılığı da yapan oyuncu Gamze Topuz önayak oldu. Birçok sanatçı dostundan da destek alan Topuz’un öncülüğünde başlayan proje Arhavi Belediyesi tarafından tahsis edilen araziye inşa ediliyor…

Bakımevine, Güvenç Dağüstün’ün önerisi ile İstanbul’da komşusu tarafından katledilen köpek Nero’nun ismi verildi. Nero’nun sahipleri Deniz ve Can Özula da Arhavi’ye giderek Nero Hayvan Bakımevi’ni ziyaret edip “ Nero’nun ismi ancak bu kadar güzel bir projede yaşatılabilirdi” yorumunu yaptılar.

Belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu “Cüzi bir bütçeyle başladığımız şey, bayağı büyük bir proje haline geldi. Bittiğinde kısırlaştırma ameliyatları yapabileceğimiz, hayvanların bakımlarının, acil müdahalelerinin yapılabileceği küçük bir merkez de oluşturacağız. Sahipsiz hayvanlarımızın dili yok, biz onlara tercüman olacağız. Arhavililer de bize destek olduğu sürece biz burayı dört dörtlük bir merkez haline getireceğiz.” diyor.

Gamze Topuz; proje hakkındaki düşüncelerini dile getirirken “Bu yolculukta umarım ışık tutarız bir çok yere. Örnek oluruz, bulaş̧tırırız belki iyiliğin gücünü insanlara sonra hayvanlara sonra da doğaya… İnşallah, bu ışık burada yandı, başka yerlerde de yakabiliriz…İyi ki varsınız hepinizi kucaklıyorum, sevgilerimi gönderiyorum.” şeklinde konuştu.

İlçe halkı tarafından da destek gören projenin diğer ilçelere de örnek olması diliyoruz.

Projeye destek veren sanatçıların açıklamasını buradan https://www.facebook.com/arhavibld/videos/233610931427648/ izleyebilirsiniz.

Teşekkürler Gamze Topuz, teşekkürler Arhavi Belediyesi, teşekkürler Vasfi Kurdoğlu Başkan…

PAYLAŞ