Olumsuzdan Olumluya

Writer: Asu Çetin

Date: 28/11/2022

PAYLAŞ

Korku, kaygı ve bahanelerin olmasaydı, hayatında hangi aksiyonları alırdın?  Birkaç dakika kendine zaman ayırıp, bu soruyu sorabilir ve cevaplamaya çalışabilirsin.  

Hayalin ve ihtiyacın olan; küçük veya büyük hiç fark etmez yapmak isteyip de adım atmadığın aksiyon almadığın nerler var?

Yetenekli değilim ki, şanslı değilim ki, zamanım yok ki, yaratıcı değilim ki, param yok ki, ya başaramazsam dediğin anları yakalaya biliyor musun? 

Yaratıcı ve yetenekli olmadığına inanırsan, yaratıcı olamazsın. Veya şanslı olamadığına inanırsan da şanslı olamazsın. Şansımızı, yeteneğimizi veya yaratıcılığımızı bizler yaratırız. Bunu inanarak, aksiyon alarak ve emek vererek yapabiliriz. 

Peki olumsuz inançlarıımız ile nasıl mücadele ededeceğiz. Kolay değildir olumsuz düşüncelerle savaşmak, gelirler ve gitmezler. Kendi olumsuz düşüncelerimin birçoğunu yoga ve meditasyon sayesinde fark ettim. Yoga ile kendimi anlamaya, potansiyelimi görmeye başladım ve en önemlisi zihnimin yarattığı blokajları fark ettim.   Fiziksel bir pratik tüm hayatımı etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Düzenli pratikler ile zihnimi kontrol edebiliyor, olumsuz inançlarım ile mücadele ederek zihinsel blokajlarımı aşmaya çalışıyorum.  

Düşünme eylemi sonsuzdur, zihin her an yoğun fikirlerle doludur. Hayatın yoğunluğunda işler ters gittiğinde, huzursuz ve keyifsiz olduğumda bir bakıyorum ki bir süredir ne yoga yapmışım ne de meditasyon 😊   

Gün içinde sadece 3-5 dakika gözlerini kapatıp tüm dikkatini nefesine verip kısa meditasyonlar yapabilirsin. Zihnin dinlendirebilir, berraklaştırabilirsin.  

Olumsuz inançlarımızı fark edip, blokajlarımızı olumlu inançlara çevirdikten ve kendimizi anlayıp sevdiğimiz şeyleri keşfettikten sonra geriye sadece harekete geçmek kalıyor. Beklentisiz ve zorundalık içermeyen eylemler yaratıcı eylemlerdir.  Özetle sevgi ile yaptığın zaman yaratıcısın, yeteneklisin, şanslısın. Adım attıktan sonra sonuca giderken verdiğin emek her ne kadar zor olsa da keyifli olacaktır…   Çok büyük ihtimalle hedeflediğin sonuca da ulaşacaksın.

PAYLAŞ