Sokaktaki Dostlarımız için Sağlıklı ve Ucuz Mamalar

Writer: Sevil Balaban

Date: 05/10/2020

PAYLAŞ

Sokak hayvanlarını beslemek vicdani olarak bizleri rahatlatmakla birlikte, gelişigüzel ve özensiz yapıldığında çevre kirliği oluşturabileceği için tepkilere yol açabilir. Ayrıca paticanlarımızın zehirlenme, yaralanma gibi olaylarla karşı karşıya kalıp zarar görmelerine de neden olabilir.

Sokaktaki hayvanlar, en azından günde bir kere sağlıklı bir şekilde beslenebilirlerse hayatlarını rahatlıkla sürdürebilirler.(Yavruları sık sık beslemek gerekir.)

  • Küflü gıdalar, bizim bünyemize nasıl zarar veriyorsa aynen paticanlarımız için de zararlıdır.
  • Yağlı,salçalı, baharatlı yemek artıkları paticanlarımızın sindirim sisteminde toksik etki yaratacağı için son derece zararlıdır.

Besleme yaparken mümkün olduğunca gruplaşmaya izin vermemeli, birbirinden uzak noktalar seçmeliyiz. Özellikle köpeklerde bu konu önemlidir. Çünkü köpekler içgüdülerinden dolayı bölgelerini korumak ister ve kavgalara girişebilirler.

Sokak beslemelerinde en uygun gıda kuru mamadır. Ancak çok ucuz ve kalitesiz mama vermek de onlara zarar verebilir. Bu yüzden bütçemizin elverdiği koşullarda alabileceğimiz en kaliteli mamayı alıp, daha az miktarda besleme yapmak hayvanların sağlıklı kalmalarına yardımcı olur.

Burada sokak hayvanlarına besleme yapan sizler için bir araştırma yaptık. Hem ucuz, hem de sağlıksız olmayan önerilerimiz şu şekilde :

KEDİ MAMALARI

Perfekt Katze Adult Salmon, Somonlu Yetişkin Kedi Maması

Şu sıralar akakce.com sitesinde 15 kilogramını 225,00 TL ye satılıyor.

Perfekt Classic serisi Kedi ve Köpek mamaları içerdiği formül ve bileşenleri sebebiyle Alman Tarım Bakanlığınca ‘Komple Kedi / Köpek maması’ olarak tescil edilmiştir. Tüm formüller patentli olup, seri üretime geçmeden önce 6 (altı) ay test edilmiş ve sertitifikalandırılmıştır. Mamaların içeriğinde kullanılan tüm protein kaynakları insan tüketiminde kullanılan ile aynıdır. İnsan tüketimine uygun olmayan et kaynakları kullanılmamaktadır. Bu sayede evcil hayvanınızın kokusuz ve daha az miktarlarda dışkı ve gaz yapması sağlanmış olur.

Econature Gurme 15 kg Yetişkin Kedi Maması

Şu sıralar n11.com sitesinde 15 Kilogramı 109,90 TL ye satılıyor.

Gourmet Adult Cat Food Fish Formula, tüm yetişkin ırklar için günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere kedi/köpek beslenme uzmanları tarafından özenle formüle edilmiş tam ve dengeli, balık proteini içeren 3 renkli yetişkin kedi mamasıdır.

Lavital Sterilised Kuzu Etli Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Şu sıralar petzzshop.com sitesinde 15 Kilogramı 196,34 TL ye satılıyor.

Lavital Kısırlaştırılmış Kedi Maması yetişkin ve kısır kedilerin sağlıklı beslenmesini sağlayan içeriğe sahip bir kedi mamasıdır. Bağırsak aktivitesini destekleyen bir prebiyotik olan frukto-oligosakkarit içermesi ile kolay sindirilir. Düşük kalorili formül, kısırlaştırılmış kedilerde ideal vücut kondisyonunun sürdürülmesini sağlar. Böbrek hastalıklarını önlemek için, kaliteli içerik ve düşük magnezyum ile formüle edilmiştir. GDO İçermez.

Micho Adult Cat Tavuklu (Hamsi ve Pirinç eşliğinde) Yetişkin Kedi Maması

Şu sıralar temizmama.com sitesinde 15 kilogramı 139,50 TL ye satılıyor.

Micho, iyi bir vücut kondisyonu sağlamak ve tüm besinsel gereksinimleri fazlasıyla karşılamak üzere tüm yetişkin kediler için formüle edilmiştir. Aynı zamanda, sağlıklı sinir sistemi gelişimi sağlamak için esansiyel bir besin olan taurin oranı arttırılmıştır Tüy yumaklarının atılımını kolaylaştırmak için gerekli selüloz değerlerine sahiptir Taş ve kristal oluşumu gibi üriner sistem ile ilgili oluşabilecek problemlerin, riskini azaltmak için, pH ve mineral içeriğinin dengelemesine hassasiyetle özen gösterilmiştir.

Paw Paw Gurme Kedi Maması

Şu sıralar cimri.com sitesinde 15 kilogramı 94,99 TL ye satılıyor.

Balık yağının içerdiği Omega 3 ve tavuk yağının içerdiği Omega 6 ile sağlıklı deri ve parlak tüy oluşumuna katkı sağlar.

KÖPEK MAMALARI

Mystic Düşük Tahıllı Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Şu sıralar cabukmama.com sitesinde 15 kilogramı 144,90 TL ye satılıyor.

Mystic Kuzulu Küçük Irk Yetişkin köpek maması köpeğiniz hangi cins olursa olsun çok severek yiyeceği bir mamadır. Sıvılaştırılmış Taze Et Enjeksiyon Sistemi (FMIS) kullanılarak üretilmiştir. En yüksek kalitede taze kuzu eti, kurutulmuş kuzu eti, kurutulmuş sebze ve meyvelerin yanı sıra zengin destekleyici ürünler ile hazırlanmış mükemmel bir kuru mamadır.

Golosi Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Şu sıralar gittigidiyor.com sitesinde 12 kilogramı 238,40 TL ye satılıyor.

 Golosi Lamb & Rice yetişkin köpekler için geliştirilmiş tam bir mamadır. Köpeğin doğasına uygun olan kuzu eti yeteri derecede hafif ve sindirimi kolay bir besin kaynağıdır. Köpeğin fiziksel yapısına katkıda bulunur. Tam bir vitamin – mineral uyumu ile bağışıklık sistemini destekler, ayrıca antioksidan etkisi de vardır.

Paw Paw (Pawpaw) Kuzu Etli ve Pirinçli Köpek Maması

Şu sıralar epptavm.com sitesinde 15 kilogramı 64,91 TL ye satılıyor.

Balık yağının içerdiği Omega 3 ve tavuk yağının içerdiği Omega 6 ile sağlıklı deri ve parlak tüy oluşumuna katkı sağlar.

Kennel Adult Dog Yetişkin Köpek Maması

Şu sıralar temizmama.com sitesinde 15 kilogramı 105,50 TL ye satılıyor.

Doğal gıdalar ile beslenen ve günlük olarak soğutmalı araçlar ile toplanan tavuklardan elde edilen dehidre Tavuk Eti (Tavuk Eti Unu) ile dünyanın en zengin DHA ve EPA (Omega 3) seviyesi olan ve Karadeniz sularındaki bütün hamsiden üretilen dehidre Hamsi Eti (Hamsi Eti Unu) ve Hamsi Yağının, Türk mutfaklarının vazgeçilmez lezzeti Baldo Pirinç ve zirai ilaç kullanılmadan üretilen doğal mısır ile buluşması sonucu oluşan sağlıklı besinler.

Pozitif Dog Köpek Maması, Kuzu Etli ve Pirinçli

Şu sıralar n11.com sitesinde 15 kilogramı 62,90 TL ye satılıyor.

Hayvan severler için üretilmiştir. Özellikle sokak hayvanları için pirinç, arpa ve rusyem tahıl ağırlığı kuzu etinden gelen %100 hayvansal protein ve yağlarla desteklenmiştir. Omega 3-6 ve multivitaminler içerir. Kötü koşullara karşı bağışıklık mekanizmasını destekler. Kötü huylu bakterileri absorbe eder.

PAYLAŞ